Belediye başkanı makamdan alan değil, veren olmalı…

0

Bahçelievler eski belediye başkanlarından Saffet Bulut ON2AY mikrofonlarına önemli açıklamalarda bulundu. Bulut, “Belediye başkanlığı makamından bir şeyler alan değil, o makama bir şeyler veren olacak; Gücünü o makamdan almayacak. Herkesin olması gerektiği gibi dürüst olmalı. Vatandaş belediye başkanına ulaşmak için çaba sarf etmemeli, belediye başkanı vatandaşına ulaşmalı” dedi.

1994’ten 2004’e kadar iki dönem (10 yıl) Bahçelievler Belediye Başkanlığını yapan Saffet Bulut ilçenin tüm cadde ve sokaklarını, kaldırımları parke taşıyla kaplayan başkan unvanını aldı. 3 Ç’den (Çamur, Çukur, Çöp)  ilçeyi kurtaran adam olarak kayıtlara geçen Saffet Bulut, ON2AY GazetesiEşref Eker İle Ayaküstü Sohbetler‘ köşesinin konuğu oldu.

Eşref Eker’in ‘yaklaşan yerel seçimlerde belediye başkan adayının profili nasıl olmalı’ sorusuna, yerel yönetimlerde tecrübeli, Bahçelievler’in eski belediye başkanı Saffet Bulut şöyle cevap verdi: Belediye başkanlığı makamından bir şeyler alan değil, o makama bir şeyler veren olacak. Gücünü o makamdan almayacak. Herkesin olması gerektiği gibi dürüst olmalı. Vatandaş belediye başkanına ulaşmak için çaba sarf etmemeli, belediye başkanı vatandaşına ulaşmalı. Bu, belediyeyi sokaktan yönetmek demektir. Vatandaşlar kamudan beklentilerini sokaktaki başkandan direk istemeli. Bunları yapabileceklerin aday olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

– Kimler belediye başkan adayı olmalı?

– Bahçelievler’e yaptıkları hizmetler…

– Bahçelievler anıları…

– Sitemleri…

Hepsi bu röportajda….

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!