Özgür Çelik il başkanı mı oluyor?

0

Kongrede tekrar seçilen, Bahçelievler İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını alan CHP Bahçelievler ilçe başkanı Özgür Çelik yaklaşan İstanbul il kongresinde aday mı olacak?

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 250 delegenin oyunu alarak tekrar Bahçelievler ilçe başkanı seçilen Özgür Çelik’in CHP İstanbul il kongresinde aday olacağı konuşuluyor. Bahçelievler İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını yeni alan Özgür Çelik, yönetimde görev dağılımını da tamamladı. Çalışmak için kolları sıvayan Özgürçelik’in, yaklaşan İstanbul il kongresinde aday olacağını, Milliyet Gazetesi Ankara temsilcisi Mehtep Gökdemir köşesine taşıdı.

‘Parti kulislerinde, İmamoğlu’nun, il başkanlığı için Genel Merkez’in de “hayır” demeyeceği ilçe başkanlarından birine destek vereceği konuşulurken, Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik’in öne çıkan isim olduğu belirtiliyor.’  diyen Mehtap Gökdemir ‘Tek adaylı il kongresi beklentisi’ başlıklı yazısı:

CHP’de ilçe kongreleri süreci tamamlanma aşamasına gelirken, gözler İstanbul il kongresine çevrilmiş durumda.

Genel merkez ve değişimciler ile değişimciler ile mevcut il yönetimi arasında ilçe kongrelerinde kıran kırana bir mücadele yaşandığı belirtilen parti kulislerinde, mevcut durumda il delegasyonu açısından değişimcilerin öne geçtiği öne sürülüyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na yakın kaynaklar da, “Delegelerin üçte ikisi değişimden yana. Bu haftasonu kongreleri alırsak, tek adaylı bir il kongresi gündeme gelebilir” değerlendirmesini yapıyor. 

Parti kulislerinde, İmamoğlu’nun, il başkanlığı için Genel Merkez’in de “hayır” demeyeceği ilçe başkanlarından birine destek vereceği konuşulurken, Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik’in öne çıkan isim olduğu belirtiliyor. İmamoğlu’nun yakın çevresi de, “Ekrem Başkan meseleye partiyi nasıl büyütebiliriz açısından bakıyor. Yerel seçimde uyumlu çalışabilecek bir kadro oluşsun istiyor. ‘Madem ki Genel Başkan İstanbul’a bana aday ol dedi, ben de adaylığımı açıkladım. O zaman İstanbul yönetiminin benimle uyumlu olması gerekir. Genel Başkan’ın da bunu desteklemesi gerekir İstanbul’u almam için’ diyor. Biz çatışmalı bir il başkanlığı süreci istemiyoruz. Başkanımızla, ilçe belediye başkanlarımızla, örgütlerimizle uyumlu, sahada birlikte çalışma yapabileceğimiz bir il başkanı istiyoruz” vurgulamasını yapıyor. 

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!