14 Mayıs seçimlerini değerlendirdi

0

Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik 14 Mayıs seçimlerini değerlendirdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik, Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinin sonuçlarını değerlendirdi. Çelik, “Bu ülkenin güzel insanlarının yüreklerine ektikleri nefret tohumlarını söküp atacağız. Yarattıkları algıları değiştireceğiz. Başaracağız!..” dedi.

CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik sosyal medya hesabından 14 Mayıs seçimlerini böyle değerlendirdi:

Biz bu mücadeleye dün başlamadık. Gençliğimizin en güzel yıllarını, gecemizi, gündüzümüzü demokratik bir Türkiye mücadelesine adadık! Asla umutsuzluk yok bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz!..

Yaptıkları şey çok basit. İnançlar üzerinden siyaset yaptılar, ülke bölünecek algısı yarattılar. Bu algıyla milliyetçi, muhafazakar seçmeni harekete geçirdiler. Başka açıklaması yok!..

Bu ülkeye 30 yıl hizmet etmiş bir öğretmenin çocuğu olarak, bu ülkenin parasıyla yetişmiş birisi olarak söylüyorum; ülkemizin bölünmez bütünlüğü içerisinde 86 milyonun inancı, kimliği ne olursa olsun eşit yaşayacağı bir Türkiye davamızdan asla vazgeçmeyeceğiz.

Bir yol bulacağız. Kendimizi daha çok anlatacağız. Yarattıkları ekonomik yıkımı daha çok anlatacağız. Siyasi tercihi ne olursa olsun kimseyi hor görmeyeceğiz. Bu ülkenin güzel insanlarının yüreklerine ektikleri nefret tohumlarını söküp atacağız. Yarattıkları algıları değiştireceğiz. Başaracağız!..

Ayrıca sadığa gitmeyen seçmene de seslenen Başkan Özbgür Çelik, “Ayağa kalk Türkiye, vatanını seven sandığa!..” dedi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!