21 delegeden 9 delege oy rengini açıkladı

0

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Kongresi yaklaştıkça heyecan her geçen gün artıyor. 2 adayın yarışacağı kongrede, Bahçelievler’de 21 il delegesinden 9 delege imzalı bir kamuoyu duyurusu ile kime oy vereceklerini sosyal medyadan duyurdu.

8 Ekim Pazar günü Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek, Cumhuriyet Halk Partisi 38. Olağan İstanbul İl Kongresi’nde 2 aday yarışacak. CHP İstanbul eski İl Başkanlarından Cemal Canpolat ile Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik‘in yarışacağı kongrede taraflar saflarını belirlemeye başladı.

ON2AY Gazetesi‘nin yayın bölgesi olan Bahçelievler’de 21 delegeden 10 delegenin imzası bulunan bir kamuoyu bildirisi sosyal medyada dolaşıyor.  Partililere yönelik kamuoyu duyurusunda Bahçelievlerli İstanbul il delegesi olan Gökmen Güneş, Erkan Değirmenci, Gülali Şat, Mahir Sürensoy, Şükriye Aydın, Azelya Özdağ Keser, Ladise Has, Ahmet Bora, Ali Aktaş‘ın imzaları yer aldı. Bildiride ismi geçen İl Delegesi Savaş Gül sosyal medya hesabından Özgür Çelik’e destek verdiğini duyurdu.

Yazılı açıklamada, “Bizler Bahçelievler il delegeleri olarak 38. Olağan İstanbul İl Kongresinde Sayın Cemal Canpolat’ı desteklediğimizi tüm parti ve İstanbul kamuoyuna ilan ediyoruz” denildi.

Açıklamanın tamamında şu sözler yer aldı:

İstanbul Kamuoyuna,

Değerli partililerimiz, yol arkadaşlarımız,

İlçe kongremizde partimizin yerel seçimlerde gücünü ve etkinliğini arttırmak için ortak hareket ederek Özgür Çelik’i destekleme kararı aldık. Bunun gereğini de ilçe kongremizde ortaya koyduk.

Bizler, Bahçelievler’de bir yerel seçim başarısı sağlamak için ortak akıl ile bir ve bütün bir anlayışı ilçemizde hakim kılmıştık. Sosyal demokrasiyi kendine rehber edinmiş Cumhuriyet Halk Partisi’nin İstanbul İl Başkanı da bu şekilde belirlenmelidir. Fakat görüyoruz ki, ilçemizde bu bakış açısıyla seçtiğimiz ilçe başkanı bu süreçleri önemsememekte ve ilgili kurulları değersizleştirmektedir. Çok değil, bundan bir kaç hafta önce Bahçelievler’e çizilen rota bugün hangi neden, hangi yöntem ve kimlerin kararıyla İstanbul’a çevrilmiştir. Zira bu kararın içerisinde Bahçelievler’in bileşenleri yoktur. Kendi ilçesinde bu mutabakatı aramayan bir adayın, önümüzdeki yerel seçim sürecinde İstanbul’da mutabakata dayalı bir yönetim anlayışı sergileyeceğini düşünmüyoruz.

Gençleşmek, yenilenmek ve örgütsel gücümüzü en yüksek seviyede önümüzdeki yerel seçimlerde hem Bahçelievler’i hem de İstanbul’u kazanmak adına; 2019’da olduğu gibi bugün de yerel aktörlere tam destek veren Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde yol yürümek gerektiğine inanıyoruz.

Değişim adına tavır ortaya koyan ancak anlayış olarak bunu henüz ilçesinde bile uygulamayanların da kendi zihinlerini değiştirmeye başlamaya davet ediyoruz.

Biz Bahçelievler’de yerel seçimi kazanacağımıza inanıyoruz. Bu inanç ile partimize hizmet ediyoruz ve edeceğiz. İl Başkanlığı’na aday olduğunu ilan eden İlçe Başkanımız Özgür Çelik’in de bu hedefe uygun davranarak Bahçelievler örgütünün önünü açması ve adaylık sürecini ilçe başkanı sıfatıyla yönetmesinin doğru olmadığını düşünüyoruz.

Değişime Bahçelievler’den başlamanın tam zamanı!

Bizler Bahçelievler il delegeleri olarak 38. Olağan İstanbul İl Kongresinde Sayın Cemal Canpolat’ı desteklediğimizi tüm parti ve İstanbul kamuoyuna ilan ediyoruz.

Gökmen Güneş

Erkan Değirmenci

Gülali Şat

Mahir Sürensoy

Şükriye Aydın

Azelya Özdağ Keser

Ladise Has

Ahmet Bora

Ali Aktaş

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!