4 katlı binanın balkonu çöktü; bina boşaltıldı

0

Yenibosna Zafer Mahallesi’nde 4 katlı binanın balkonu kısmen çöktü; bina boşaltıldı…

Bahçelievler Yenibosna Zafer Mahallesi’nde 4 katlı bir binanın balkonunda saat 03.00 sıralarında kısmen  çökme meydana geldi. Zabıta ekipleri binayı boşaltırken, sokak ve çevresinde güvenlik önlemi alındı. 11 daire olan bina tamamen boşaltıldı.

Ekiplerin olay yerinde çalışması devam ediyor.

BELEDİYEDEN AÇIKLAMA

Vatandaşların eşyalarını alması için izin verileceği açıklandı. Bahçelievler Belediyesi’nden bina ile ilgili yazılı açıklamada şunlar söylendi:

Bahçelievler Yenibosna İlçesi, Zafer Mahallesi, Hilal 1 Sokak, No:1, 6341 parselde bulunan yapının imar işlem dosyasında yapılan kontrolde yapıya Zemin+4 Normal Kat için 08.05.1975 tarihinde ruhsat tanzim edilmiş, 15.06.1977’de iskan (yapı kullanma izin belgesi) alınmıştır. Proje ve ruhsata aykırı olarak 5’nci normal kat kaçak yapılarak zabıt varakası tutulmuş, 2981 sayılı kanunun 18. Maddesine göre 18.12.1984 tarihinde imar affından yararlanılarak Zemin+5 Normal Kat için yapı kullanma izin belgesi tanzim edilmiştir. Web tapuda 14 bağımsız yer almaktadır. Bina 10 gün içinde eşyalarını taşımaları ve nüfustan tahliye edilerek mühürleneceği ayrıca bina maliklerine ivedi şekilde (yarın) karot aldırmaları konusunda bilgilendirme yapıldı.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!