Ayağının tozuyla kursları denetledi

0

Bahçelievler İlçe Müftüsü olarak görevine yeni başlayan Mustafa Kayış, ayağının tozuyla kendisine bağlı olan birimleri tek tek dolaşmaya başladı.

Görevine hızlı başlayan, çiçeği burnunda Mustafa Kayış, Yenibosna Merkez Camii yatılı erkek Hafızlık Kur’an Kursu‘nu, kız Kur’an Kursu’nu, 4-6 yaş Kur’an Kursu’nu ve ihtiyaç odaklı Kur’an Kursu’nu ziyaret etti. Müftü Mustafa Kayış’ı, Kur’an Kursu Yöneticisi Lütfü Enecik, Yenibosna Merkez Camii Dernek Başkanı Mehmet Kaya karşıladı. Yenibosna Merkez Camii Kur’an Kursları’nın genel durumu ve işleyişi hakkında kurs yöneticisi ve dernek başkanından bilgi alan Mustafa Kayış, sınıflara girerek öğrencilerle sohbet etti.

Farklı kategorilerde yaklaşık 355 öğrencinin eğitim aldığı Kur’an kurslarının işleyişinden oldukça memnun kalan Müftü Kayış bir açıklama yaptı:

Bizler Bahçelievler İlçe Müftülüğü olarak Kur’an Kursu hocalarımız, İmam Hatip ve müezzin kayyımlarımız vasıtasıyla dört yaşından doksan yaşına kadar bütün vatandaşlarımıza temel kitabımız olan Kur’an-ı Kerim’i kaidelerine göre yüzünden okumayı, inanç, ibadet, ahlak, siyer bilgilerini ve helaller ile haramları öğretiyoruz.

Namazlarda okunacak olan dua ve sureleri ezberletiyoruz. Hafızlık yapmaya karar veren ve bu konuda kabiliyetli olan öğrencilerimize Kur’an-ı Kerim’in tamamını ezberletiyor, milli ve manevi değerlerimizi öğrencilerimize kazandırmaya çalışıyoruz.

Mustafa Kayış, sınıflara girerek öğrencilerle sohbet etti…

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!