Bahçelievler belediyesine bağış iddiası…

0

Kitapyurdu’nun yerleşkesi, Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlendi. Firma, belediyenin kendilerinden ‘yüksek miktarda bağış’ istendiğini söyledi; Bahçelievler Belediyesi sosyal medyadan açıklama yaptı…

Kitapyurdu’nun İstanbul Bahçelievler Yenibosna Merkez Mahallesi Cemal Ulusoy Caddesi’ndeki yerleşkesi, Bahçelievler Belediyesi tarafından mühürlendi. Firma, belediyenin kendilerinden ‘yüksek miktarda bağış’ istendiğini söyledi.

Medyada çıkan haberler üzerine  Bahçelievler Belediyesi sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak, bahsedilen iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirtti…

cumhuriyet.com.tr’nin haberine göre; Kitapyurdu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, 2018 yılından beri hizmet verdiği Bahçelievler’deki yerleşkesi için Mart ayında belediyeden uyarı aldığını ve belediyenin istediği bağış yapılmadan ruhsat işlemlerinin kabul edilmediğini belirtti.

“BAĞIŞ YAPILMASI TALEP EDİLMEKTEDİR”

Açıklamada şu ifadelr kullanıldı:

“Yirmi dört yıldır kitap satışıyla uğraşan ve kültür ile edebiyat alanında tanınan markalardan biri olan kurumumuzun, İstanbul Bahçelievler’deki yerleşkesi, ruhsatımızın eksik olduğu gerekçesiyle mühürlenmiştir. Yeni ruhsat alabilmemiz için belediye tarafından yüksek miktarda bir bağış yapılması talep edilmektedir. Tüm gereklilikleri yerine getirmemize rağmen bu talebimiz Bahçelievler Belediyesi tarafından kabul edilmemiş ve bu nedenle faaliyetlerimize ara vermek zorunda bırakılmış bulunuyoruz.

2018’den beri bu yerleşkede faaliyetlerimizi sorunsuz bir şekilde yürütmekteyiz. Ancak bu yılın Mart ayında, yerleşkemizin ruhsatının eksik olduğu gerekçesiyle belediye tarafından uyarı aldık.

“İŞLEM YAPMAYI KABUL ETMEMEKTEDİR”

Yirmi dört yıl boyunca, kitap ve kültür alanında siz değerli müşterilerimizle buluşmanın gururunu taşıyoruz. Sevilerek takip edilen bir marka olarak, güveninizi kazanmış olmanın bilinciyle hareket ediyoruz. Tüm gereklilikleri sağladığımızı belirtmemize rağmen, belediye istediği bağış yapılmadan işlem yapmayı kabul etmemektedir.

Hukuki yollardan hakkımızı arayarak, çalışma ortamımızı yeniden sağlamak için elimizden geleni yapıyoruz. Bu süreçte siparişlerinizin sevkiyatında gecikmeler yaşanabilecektir. Bu durumdan ötürü derin üzüntü duyuyor ve siz değerli kullanıcılarımızdan içtenlikle özür diliyoruz. Gecikmeleri telafi edeceğimize söz veriyoruz.

Sizlerin desteğiyle, bu süreci de en kısa zamanda aşacağımıza inanıyoruz. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz” denildi…

Bahçelievler Belediyesi’nin sosyal medyadan yaptığı açıklama;

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!