Bahçelievler halkına: Gardiyan değil, garson olacağız

0

ON2AY Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulunan Yeniden Refah Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Metin Türk, “Tekrar Bahçelievler’e ‘Milli Görüş Belediyeciliği’ni getireceğiz. Milletimize, ‘gardiyan değil, garson olacağız’, belediye, halka esnafa gardiyanlık yapmayacak, baskı kurmayacak, zorluk çıkartmayacak, garson gibi hizmet edecek” dedi.

Fatih Erbakan’ın Genel Başkanlığını yaptığı Yeniden Refah Partisi, Türkiye genelinde olduğu gibi Bahçelievler’de de çalışmalarına hız verdi. Yaklaşan yerel seçimlerde kendi adaylarını çıkaracağı söylenen Yeniden Refah Partisi Bahçelievler ilçe yetkilileri sokak soka dolaşarak halka, ‘Milli Görüş Belediyeciliğini’ yeniden geri getireceklerini anlatıyor. Yeniden Refah Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Metin Türk başkanlığında haftalık rutin toplantılarına, saha ve üye çalışmalarına artırdı.  

Yeniden Refah Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Metin Türk ON2AY Gazetesine özel açıklamalarda bulunarak, “Bahçelievler halkının Milli Görüş Belediyeciliğini özlediğini gördük. Onun için gece gündüz çalışıyoruz” diyerek sözlerine devam etti.

İSMİMİZİ AFİŞLERE DEĞİL GÖNÜLLERE YAZACAĞIZ

Bahçelievler halkını ve esnafını her gün dolaşarak kendilerini dinliyoruz, her kez mutsuz diyen başkan Metin Türk, “Tekrar Bahçelievler’e ‘Milli Görüş Belediyeciliği’ni getireceğiz. Milletimize, ‘gardiyan değil, garson olacağız’, belediye halka, esnafa gardiyanlık yapmayacak, baskı kurmayacak, zorluk çıkartmayacak, çözüm odaklı hizmet edecek. İnsanlar belediye başkanını hizmet etmesi için seçiyor zulüm etmesi için değil. Şahsi çıkarlar, maddi beklentiler ile değil, halkın çıkarları ve ilçenin beklentilerini karşılayacak hizmetler yapacağız. Bizim garson belediyecilik anlayışımızda, vatandaşımız bize yetki verecek, biz de ilçemiz için insanlık için yapılması gereken ne varsa onu yapacağız. En önemlisi bu hizmeti Allah rızası için yapacağız. Komşularımıza yüksekten bakmayacağız, ismimizi her yere yazmayacağız, ismimizin yazılı reklam promosyonları yaptırmayacağız. Öyle hizmetler yapacağız ki komşularımız gönüllerine ismimizi yazacak, inşallah. Gardiyan değil, garson olacağız” şeklinde konuştu.

İLÇE HALKI KENDİ İLÇESİNDEN ALIŞVERİŞ YAPACAK

Belediyenin başlıca görevi, bulunduğu kenti şehir yapıp, yaşanabilir bir kent oluşturmalı diyen Metin Türk, “Bir belediyenin esnafına güven vermesi ve saygı duyması gerekiyor. Özellikle küçük esnafın işlerini zorlaştırmak yerine, kolaylaştırmalıdır. Hareketli caddelerde esnafın önünde kaldırımlar temiz ve düzgün olmalı. Vatandaş rahat yürüyerek alış-veriş yapabilmeli. Bu caddelerin yakınlarında muhakkak otoparklar olmalı. İlçe halkının kendi ilçesinden alışverişini yapmasına destek olmalı. Esnafın ve nüfusun yoğun olduğu yerlerde, meydanlar oluşturmak gerekiyor. Beton yığıntısından ilçeyi nefes aldırmak lazım. Anadolu’daki merkezi yerlerdeki gibi insanların rahatça yürüyeceği, gezeceği alanları oluşturmak gerekiyor. Halk o meydanları kullanacak, esnaf ile tanışacak, kaynaşarak ve bir güven ortamı oluşturulmuş olunacak. Esnaf, halk, belediye iç içe, güvenilir ortamlar oluşturulacak. Hem ticareti arttıracak, hem güveni arttıracak, hem de ahlak ve maneviyatı. Bunların hepsi düzeldiğinde, emin olun daha yaşanabilir bir Bahçelievler ve İstanbul olacak inşallah” dedi. ON2AY / Bayram Kırtaş

Yeniden Refah Partisi Bahçelievler İlçe Başkan Yardımcılığına atanan, Yalçın Mutlu -Şeyhmus Öten- Nihat Güneş’ın belgelerini ilçe başkanı Metin Türk verdi.

Yeniden Refah Partisi Bahçelievler İlçe Başkanlığı yaklaşan yerel seçimlerde iddialı konuma gelmek için meydanlarda üye çalışmasına hız verdi.

Saha çalışmaları sürüyor…

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!