Belediye çalışanları eyleme hazırlanıyor

0

Bahçelievler Belediyesi’nde çalışan işçiler, maaşlarına zam yapılması ve banka promosyonlarının verilmesi için belediyenin önünde eylem yapmayı planlıyor. Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ın eylem yapılması durumda işçileri işleriyle tehdit ettiği iddia ediliyor…

Bahçelievler’de yüzlerce işçi, “Bu ücretlerle geçinemiyoruz” diyerek eylem yapmayı planlıyor. Maaşlarına zam yapılması ve banka promosyonlarının verilmesi için, Hak-İş sendikasının öncülüğünde Bahçelievler Belediyesi’nin önünde eylem yapmayı planladıkları iddia ediliyor.

ON2AY Gazetesi ihbar hattına gelen bilgiler göre, Bahçelievler Belediyesi‘nin personele yönelik düzenlediği piknikte başkan Hakan Bahadır’ın işçileri ailelerinin yanında işleriyle tehdit ettiği söyleniyor. Başkanın, pikniğe gidilmesini mecbur tutulduğunu iddia eden belediyede çalışan işçiler, “Sendikaya güvenip belediyenin önünde toplanmayın: Toplanırsanız işinizden olursunuz. 2024 Haziran ayına kadar zam yok” dedi.

Bahçelievler  Belediyesi’nde çalışan işçiler, Taşeron Belediye İşçileri Birliği (TABİB Türkiye)’ne ait asosyal medya hesaplarından Cumhur Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben yaptıkları paylaşımda şu sözler yer aldı:

Bizler Bahçelievler çalışanı işçileriyiz

Uzun süredir ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik koşullardan dolayı HİZMET İŞ sendikası ile sorunun çözümü ile alakalı toplantılar yaptık.

Nihayetinde açlık sınırının altında kalan maaşlarımıza bir çözüm üretmeyen belediye başkanımız sayın Hakan Bahadır ile sendikamızın tüm girişimlerine rağmen bir ücret artışı yapılmaması üzerine belediye önünde ilerleyen günlerde basın açıklaması yapmak üzere anlaştık.

Tam olarak bu görüşmelerden sonra belediye başkanımız pazar günü çalışan arkadaşlarımıza piknik organizasyonu düzenleyerek yapacağımız basın açıklamasına istinaden, işçi arkadaşlarımızın ailelerin olduğu bir piknik, “Belediyenin önünde toplanmayın. Toplanırsanız işinizden olursunuz. Sendikaya güvenip belediyenin önünde toplanmayın. 2024 Haziran ayına kadar zam yok” dedi.

AK Parti yerel seçimler öncesinde hakkını isteyen işçileri işiyle tehdit eden, bu tarz ifadeler HAKKIN ve HAKİKATIN yanında olduğunu söyleyen partimize yakışmamaktadır.

Sayın Recep Tayyip Erdoğan siz bir belediye çalışanıydınız, bize yapılan bu zalimliğe ne zaman dur diyeceksiniz.

Bahçelievler Belediyesi işçileri olarak sesimizi duyurmak istiyoruz…

ON2AY Gazetesinin ihbar hattına gelen bazı paylaşımlar:

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!