Böbürlenip, üstünlük taslamayın

2

Bahçelievler halkının yakından tanıdığı, Bahçelievler eski Belediye Başkan Yardımcılarından, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç, manidar bir Cuma mesajı yayınladı.

31 Mart Yerel Seçimleri için Bahçelievler Belediye Başkanlığına aday olması beklenen, ilçede büyük heyecan yaşatan Yakup Dalkılıç sosyal medya hesabından peygamberimiz Hz. Muhammed‘in, günümüzde bazı kesimlere mesaj verecek sözünü yayınlaması dikkatlerden kaçmadı.    

Yakup Dalkılıç‘ın yayınladığı Cuma mesajı şöyle; Allah, bana şunu vahyetti: “Birbirinize karşı alçak gönüllü olun. Hiç kimse başkasına karşı övünmesin. Hiç kimse haddini aşıp bir başkasına zulmetmesin.” (Müslim, “Cennet”, 64) Cumanın Rahmeti, Bereketi ve Fazileti üzerinize olsun. Huzurunuz ,umudunuz daim olsun. Selam ve dua ile…

Iyâz İbni Hımâr radıyallahu anh’den rivayet edildiğine göre Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu:

“Allah Teâlâ bana:

Birbirinize karşı öylesine alçakgönüllü olun ki hiçbir kişi diğerine karşı haddi aşıp zulmetmesin. Yine hiçbir kimse, bir başkasına karşı böbürlenip üstünlük taslamasın diye vahyetti.” 

About Author

2 thoughts on “Böbürlenip, üstünlük taslamayın

  1. Yakup bey Bahçelievlerin yetiştirdiği çok değerli gönül adamı o bizim gönlümüzün başkanı siyasette olur böyle şeyler.
    Ama yaşınız genç bahtın açık olsun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!