CHP ve Yeniden Refah Partisi tepkili

0

Bahçelievler’de AK Partili Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ın, siyasi rakiplerinden CHP ve Yeniden Refah Partisi belediye başkan adaylarının pankart çalışmalarına izin vermediği, vatandaşların kendi binalarına astıkları bayrakları bile tehdit ederek, indirildiği iddia ediliyor.

ON2AY İhbar Hattına gelen haberlere göre Bahçelievler Belediyesi, CHP’nin Belediye Başkan Adayı Emine Gülizar Emecan’ın ve Ekrem İmamoğlu‘nun afişlerini toplattı. Olay, dün gece saat 03.50 sıralarında Bahçelievler’deki Metroport Alışveriş Merkezi yakınında yaşandı. Hakan Bahadır yönetimindeki Bahçelievler Belediyesi’ne ait araçla bir kişinin, CHP’nin Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Emine Gülizar Emecan’ın seçim çalışmaları kapsamında astırdığı afişleri tek tek sökere, topladığı iddia edildi.

O anları CHP İstanbul Gençlik Kolları İl Başkan Yardımcısı Barış Genç cep telefonuyla kaydetti.

SOSYAL MEDYA HESABINDAN PAYLAŞTI

Yaşanan olayın görüntülerini sosyal medya hesabından paylaşan Genç, “Sabaha karşı 4 sularında Bahçelievler Belediye Başkan Adayımız Sn. Emine Gülizar Emecan’ın afişleri AK Partili Hakan Bahadır’ın yönettiği Bahçelievler Belediyesi tarafından toplatıldı. Bizler semtin her adımında Hakan Bey’in belediye personeline astırdığı afişlerine rastlarken, bin bir emekle asılan CHP afişleri gecenin bu saatinde talimatla tek tek sökülüyor. Takdir Bahçelievler halkının” dedi.

YENİDEN REFAH PARTİSİ ADAYI TEPKİLİ

Yeniden Refah Partisi Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Metin Türk ON2AY Haber Sitesinin İhbar Hattına, Bahçelievler’de seçim çalışmalarında bayrak ve pankart çalışmaları yapamadıkları iddialarında bulundu:

“Bizler kıt kanaat, kendi bütçemizle geçinen bir partiyiz. Onlar, belediyenin bütçesini kullanıyorlar. Bizler kendi imkanımızla pankart asıyoruz. Akşam asıyoruz, sabah gidiyoruz pankartlarımız yerinden sökülmüş. Tamam cadde, sokaklara astırmıyorsun da insanların kendi dairelerine astığına bir şey yapamaması lazım. Onları da tehdit ederek kaldırıyorlar.  Vatandaşların kendi binalarına astıkları bayrakları tehdit ederek, kaldırıyorlar. Dışarıya astığımız bayrakları kaldırıyorlar. Akşam astığımız bayrakları, sabah gittiğimizde yerinde bulamıyoruz.”

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!