CHP’liler, hakların geri verilmesini istedi

0

Bahçelievler Belediyesi’nin mahalle muhtarlara verdiği desteği geri almasına tepki gösteren CHP’liler hakların geri verilmesi için sözlü önergesi verdi… 

Bahçelievler Mahalle Muhtarcıklarında çalışan elemanların maaşını ve sigortasını ödeyen Belediye Başkanlığı’nın desteğini çekmesine tepki gösteren  Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Grubu sözlü önerge verdi…

Muhtarların sıkıntıda olduğunu dile getiren CHP Meclis Grubu Mayıs ayının ilk toplantısında Belediye Başkanlığına Muhtarlıkta çalışan elemanların geri verilmesini talep eden sözlü önerge verdi.  

Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Grubunun Bahçelievler Belediye Meclisi Başkanlığı’na sunulan sözlü önergede şu sözler yer aldı:

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 9’uncu maddesinin 4’üncü fıkrası hükmü; ‘’Belediye, mahallenin ve muhtarlığın ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının çözümü için bütçe imkânları ölçüsünde gerekli ayni yardım ve desteği sağlar; kararlarında mahallelinin ortak isteklerini göz önünde bulundurur ve hizmetlerin mahallenin ihtiyaçlarına uygun biçimde yürütülmesini sağlamaya çalışır’’ der.

2019 – 2024 yılları arasına ilişkin belediyemizce mahalle muhtarlarımıza personel desteği sağlanmış olup, ilgili personellerin maaşları da belediyemizce karşılanmıştır. 31 Mart 2024 yerel seçimleri sonrası personeller muhtarlıklarımızdan çekilmiş, yerel halkın iradesiyle seçilmiş ve göreve gelmiş muhtarlarımız destekten yoksun bırakılmışlardır.

Muhtarlıklara sağlanan personellerin ve maaşlarının belediyemizce karşılanması belediye yetki ve sınırları dışında ise bir önceki dönemde bu yardım muhtarlıklarımıza neden sağlandı?

Yapılan yardımlar 5393 sayılı kanunun 9’ncu maddesi ilgili hükmü çerçevesi içerisinde yapılan ayni yardım desteği ise 2024 yerel seçimi ile göreve gelen mahalle muhtarlarımıza neden bu destek sağlanmamaktadır?

Bu yardımı tekrar sağlamayı düşünüyormuşsunuz?

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!