Durdurulan dev anket ile ilgili yönetim kurulu kararını verdi

1

Dağlar İnşaat’ın sponsorluğunda Bahçelievler’de “Belediye Başkan Adayını Siz Belirleyin” anketi on2aybahcelievler haber sitesinin okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştü. 36 adayın 11 gün kıyasıya yarıştığı anket belirli sebeplerden dolayı durdurulmuştu. Durdurulan dev anket ile ilgili yönetimin kurulu kararını verdi…

Anketin teknik nedenlerden dolayı siteye girilememesi ve manipülatif faaliyetlere maruz kalması nedeniyle, halkın gerçek tercihi konusunda kesin sonuç ilan edilemese de 13 Temmuz itibariyle son durumun açıklanması halkımıza karşı sorumluluğumuz gereğidir. Bahçelievler halkının teveccühüne layık olan adayı da yine halkımızın değerlendirmesine bırakıyoruz. Amacımız aday belirlemek değil, halkın isteğine ışık tutmaktır. Daima halkın tarafında olan on2aybahcelievler.com haber sitesi, gerçek tercihinin sandıkta çıkacağının bilinci ile ankete katılan halkımıza ve potansiyel belediye başkanı adaylarına teşekkür eder, demokrasinin bir erdem olarak daima korunmasını diliyoruz.

Anketin sonlandırılması için, kalan sürenin oylamaya açılması halinde, yaşanılan sorunların tekrar yaşanacağı ön görüldü. Bunun üzerine anketin oylama süresince öne çıkan adayların sıralama oluşturmadan ilan edilmesine karar verilmiştir. 

Teknik sebeplerden dolayı sonlandıramadığımız ankette sıralama da oluşamamıştır.

Halkın taraflılığı çizgisinden taviz vermeyen, on2aybahcelievler.com haber sitesinin yöneticileri tarafından iyi niyetle, Dağlar İnşaat‘ın sponsorluğundahazırlanan, Bahçelievler’de “Belediye Başkan Adayını Siz Belirleyin” anketi okuyucuları tarafından büyük ilgi görmüştü. 3 Temmuz’da başlayıp, 14 Temmuz 2023 Cuma saat 17:00’da sona erecek olan anket 12 Temmuz son 3 gün kala yoğun talep üzerine site yavaşladı, anket kilitlendi. 24 saat sonra, 13 Temmuz günü de ankete oy kullanılmayınca ve anketle ilgili manipülatif faaliyetler olduğu söylentilerinin artması, halkın gerçek tercihine, adayların başarısına zarar vermemek adına anketin, on2aybahcelievler.com haber sitesi yönetim kurulu tarafından durdurulması kararı almıştı.

Sıralaması belirlenemeyen ankette öne çıkan adayların isimlerini şu şekilde oluştu:

Dev ankette, birincilik yarışını son iki gün kala 3 kişi potaya girmişti…

– Bahçelievler halkının yakından tanıdığı, eski belediye başkan yardımcısı, Sultangazi Belediye Başkan Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç % 19.42’de kapadı.

– AK Parti Bahçelievler mevcut İlçe Başkanı Fatih Tuna %18.08’de kapadı.

– Bahçelievler mevcut Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır %17.79’de kapadı.

Kıyasıya yarışta ilk üçün ardından birincilik yarışını son iki gün kala 3 kişi tamamladı..

– Tüm İstanbul Muhtar Dernekleri Federasyonu Başkanı Selami Aykut % 9.95’de kapadı.  

– CHP Bahçelievler mevcut İlçe Başkanı Özgür Çelik % 8.23’de kapadı.  

– CHP önceki dönem belediye başkan adayı Ec. Mehmet Ali Özkan % 8.12’de kapadı.

ANKETİN SON GÖRÜNÜMÜ

About Author

1 thought on “Durdurulan dev anket ile ilgili yönetim kurulu kararını verdi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!