Eğer bir yenilgi varsa bu yenilgi hepimizindir

0

Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler eski İl Genel Meclis Üyesi Murat Tolga Erdoğan parti üyelerine yönelik bir yazı kaleme aldı…

Sevgili Dostlarım,

Türkiye 1950’li yıllarda çok partili parlamenter sisteme geçtiğinden bu güne dek, defalarca seçimlere tanıklık etmiştir ama ne yazıktır ki 73 yıllık bu tarihi yolculukta sosyal demokrasiyi savunan sol CHP ve de SHP, topu topu altı yıl kadar iktidar yada iktidar ortağı olmuştur, 67 yıl CHP dışında kendilerini sağ yada milliyetçi olarak ifadelendiren liberal demokratlar, İslamcı partiler yönetmişlerdir. Demokrasilerde insan hak ve özgürlüklerinde, adalet eşitlik gibi kavramlarda Türkiye bir arpa boyu yol alamamıştır. Geçmişin önemli sosyal demokrat liderli dışında son yıllarda Kemal Kılıçdaroğlu’da bu yolculukta özelikle adalet yürüyüşüyle damgasını vurmuş olsa da son Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde devletin bütün olanaklarını kullanan AKP iktidarına baş kaldırmış ve yüzde 48 gibi bir oyla da iktidar sahiplerinin yüreklerine korku sarmıştır. Eğer seçimi sayın Kılıçdaroğlu almış olsaydı yere göğe sığdırılamazdı.

Şimdi seçimin kaybında aslında Kılıçdaroğlu’nun elinden alınan seçimin yenilgisinin faturası yine Kılıçdaroğlu’na kesilmesini şiddetle kınıyor. Herkesin Kılıçdaroğlu’na sahip çıkılmasını talep ediyorum.

Merhum Demirel’in dediği gibi;

“Galibiyetin sahibi çoktur…

Mağlubiyetin sahibi yoktur…

Yenilgi yetimdir.”

Söyleminde olduğu gibi eğer bir yenilgi varsa bu yenilgi sayın Kılıçdaroğlu’nun değil bu yenilgi hepimizindir.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!