Eşref Eker’in konuğu Yazar Mesut Ucatenik

0

ON2AY Gazetesi ‘Eşref Eker ile ayaküstü sohbet’ köşesinin bu haftaki konuğu olan Yazar Mesut Ucatenik yeni kitabı “Hayatın Işıltısı”nı tanıttı.

Ünlü yazarlardan Mesut Ucatenik “Hayatın Işıltısı” adlı yeni kitabı çıktı. ON2AY Gazetesi ‘Eşref Eker ile ayaküstü sohbet’ köşesinin konuğu olan Yazar Mesut Ucatenik “Hayatın Işıltısı” adlı yeni kitabını tanıttı.

Mesut Ucatenik, 1952 yılında İstanbul’da doğdu. 1972 yılından bu yana sigortacılık yaptı. Önce Pertevniyal Lisesi mezunu, Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü bitirdi.

Birçok insan gibi şiire lise yıllarında başladı. Daha sonra tiyatro, dizgi ve resim çalışmalarında bulundu. Farklı sanat alanlarında uğraşmayı seviyor.

Müzik olmazsa olmazları arasında. Yaklaşık on beş yıl koro çalışmalarında bulunmuş, koro şefliğine kadar ilerlemiş. Halende bu çalışmalarını sürdürmektedir.

Yağlı boya resimlerinden oluşan ilk kişisel sergisini de açan Mesut Ucatenik’in karakalem çalışmaları da mevcut. Bir dönem İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi psikoloji ana bilim dalı sanatla psikoterapi gönüllüsü olarak da görev alan Ucatenik, halen değişik sanat dallarında çalışmalarına devam etmekte.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!