Genel başkanımızın açtığı yolda, hedefimiz İstanbul’u yeniden kazanmak

0

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin kaybedilmesiyle, CHP içinde başlayan değişim tartışmalarının ardından gözler genel kurultay öncesinde yapılan il ve ilçe kongrelerine çevrildi…

CHP 38. Olağan İstanbul İl Kongresi 8 Ekim Pazar günü Haliç Kongre Merkezi‘nde gerçekleştirilecek. İl Başkanlığı için ilk adaylık açıklamasını değişimci grubun desteklediği Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik yapmıştı. İkinci aday da Cemal Canpolat, adaylık açıklamasını 27 Eylül Çarşamba günü saat 18.00’de CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda yapacak.

ADAYLIĞINI AÇIKLADI GENEL MERKEZE GİTTİ

Bahçelievler‘de aktif siyaset yaptığı süreçte, her gün üstüne koyarak, merdivenleri hızla çıkan, başarılı çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Özgür Çelik il başkanlığı adaylığını coşkulu bir destekle açıklar açıklamaz soluğu Ankara’da aldı. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Merkez’de önemli temaslarda bulunan Çelik Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nu da makamında ziyaret etti.

Çelik, sürekli yenilikçilerin ve Ekrem İmamoğlu’nun adayı olarak ananlara nispet, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğu ile makamında fotoğraf çektirip, sosyal medya hesabından yayınladı. Çelik, “Genel Başkanımız sayın Kılıçdaroğlu, İstanbul kongresinin demokratik şekilde gerçekleşmesini temenni ederek, adaylık sürecimde başarılar dilediler. Genel Başkanımıza verimli görüşmemiz için teşekkürlerimi sunarım. Genel Başkanımızın açtığı yolda hedefimiz İstanbul’u yeniden kazanmak ve genelde de iktidar olmaktır. Adaylık açıklamamda da, belirttiğim gibi kararlılıkla yoluma devam ediyorum” dedi.

CEMAL CANPOLAT’TA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Genel merkezin desteklediği aday olarak adı geçen eski CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat da aday olduğunu açıkladı. Canpolat sosyal medya hesabından “Kuruluşunun 100. Yılında, 100 yıllık çınarın İstanbul İl Başkanlığına adayım. Geçmişte başardık! İstanbul’da bu rejime HAYIR dedik. Yine başaracağız. Gelin büyük hikayemizi birlikte yazalım… “ dedi. Cemal Canpolat, adaylık açıklamasını 27 Eylül Çarşamba günü saat 18.00’de CHP İstanbul İl Başkanlığı’nda yapacak.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!