Halk belediyeye tepkili: İsrafa ve yap-boza karşıyız…

0

Yenibosna’da İBB tarafından tamamlanan metro istasyonun çevre düzenlemesinin, üç hafta sonra Bahçelievler Belediyesi tarafından sökülüp, tekrar yapılmasına bölge halkı, “yap-boza ve israfa karşıyız” diyerek çok sert tepki gösteriyor.

Yenibosna Merkez Mahallesi 29 Ekim Caddesi üzerinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından yapılan, Ataköy İkitelli Metro İhlas Yuva İstasyonu’nun tamamlanmasıyla bölgede çevre düzenlemesi de yapılmıştı. Bahçelievler Belediyesi’nin üç hafta sonra aynı yerde çevre düzenlemesi yaparak, İBB tarafından yeni yapılan kaldırım taşlarını söküp, yenisini yapmasına bölge halkı tepki gösterdi.

Ülkenin içinde bulunduğu ekonomik krizi hatırlatan bölge halkı ve esnaf ON2AY Gazetesi ihbar hattını yaptıkları şikayette “Tüm kamu kurumlarında ‘israf’ bitirilmeli. Yap-boza son verilmeli” diyerek, tepkilerini dile getirdi.

6 yıl gibi uzun zaman Ataköy İkitelli Metro İhlas Yuva İstasyonu’nun çalışmasını, tozunu, çamurunu, trafiğini, ses ve çevre kirliğinin çilesini çeken bölge esnafı tam nefes aldık derken, yeni yapılmış yol, çevre düzenlemesi ve kaldırımların sökülüp yeniden yapılmasına anlam veremedi.

ÜLKEMİZDE MALESEF YAP-BOZ SÜRÜYOR

Uzun süren metro istasyonu çilesinin ardından, tekrar yap-boz tahtasına dönen bölgedeki çalışmanın çıkardığı sese, toza, toprağa ve çevre kirliğine mi yanalım, yoksa yapılan israfa mı yanalım, diyen çevre esnafı şunları dile getirdi:

Dünyayı ve ülkemizi etkileyen ekonomik kriz acaba belediyelerimizi etkilemiyor mu? Yıl 2024; Teknoloji ve bilimin tavan yaptığı yıllar. Ülkemizin acı gerçeklerinden bir tanesini sizlerle paylaşmak istiyorum. Maalesef ama maalesef ülkemizde halen bir düzene konulamayan altyapı, diğer adıyla yapboz problemleri bitmeyecek gibi…

AKLIMIZLA ALAY EDİYORLAR

Yıllar yılı onca olaya şahit oldu ki hep kafamızı öne eğdik, hiç başımızı kaldırmadık. Bugün ülkemizde inşaat maliyetleri, işçilik maliyetleri, mazot, benzin, elektrik öyle yüksek ki, biz vatandaşlar bir yerden bir yere gitmek için, veya küçük bir tadilat inşaat yaptırmak için kılı kırk yarıyoruz. Diğer taraftan belediyelerimize baktığımız zaman gerçekten geleceğimiz olan çocuklarımızın hakkını har vurup harman savurmakta üzerlerine yok. Peki neden? Siyasetçiler artık öyle bir noktaya gelmişler ki, yaptıkları her işten verdikleri her hizmetten siyaset devşirmeye çalışıyorlar. Geçmiş seçimleri değil, gelecek seçimleri düşünüyorlar. Geçmişte verdiğimiz oyların hakkını vermek yerine, gelecek seçimler için bizi nasıl kandırıp, oylarımızı tekrar nasıl alabiliriz onun hesabını yapıyorlar. Bizim aklımızla alay ediyorlar. Ya da birileri sürekli birilerini zengin etme hesaplarını yapıyor…

Yenibosna’da İBB tarafından tamamlanan metro istasyonun çevre düzenlemesinin, üç hafta sonra Bahçelievler Belediyesi tarafından sökülüp, tekrar yapılmasına bölge halkı, “yap-boza ve israfa karşıyız” diyerek çok sert tepki gösteriyor.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!