“Kentsel Dönüşüm” süreci acil olarak kolaylaştırılmalı

0

Bahçelievler halkının yakından tanıdığı İnşaat Mühendisi Emine Gülizar Emecan olası İstanbul depremine vurgu yaparak, kentsel dönüşüme acilen geçilmeli dedi…

Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi Geçit Sokak’ta durduğu yerde çöken binada 1 ölü, 8 kişi yaralı olarak çıkarılmıştı; Bu olaydan sonra olası İstanbul depremi tekrar gündeme geldi. Yer bilimcileri, kentteki yapı stokunu bir kez daha gündeme getirdi.

Bahçelievler halkının yakından tanıdığı, 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde CHP Bahçelievler Belediye Başkan Adayı İnşaat Mühendisi Emine Gülizar Emecan sosyal medya hesabından kentsel dönüşümün önemi ile ilgili bir paylaşımda bulundu.

Seçim süresinde de sürekli olası İstanbul depreminin dikkate alınması ve ketsel dönüşümün acilen uygulanmasına vurgu yapan, İnşaat Mühendisi Emine Gülizar Emecan şunları söyledi:

Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi’nde bir bina kendiliğinden çöktü. İstanbul’da bu şekilde risk arz eden çok sayıda bina var. 25 yıldır iktidar tarafından tam desteklenmeyen ve bütçe ayrılmayan “Kentsel Dönüşüm” süreci acil olarak kolaylaştırılmalı. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah ‘tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!