Kimse hesap soramaz! Bu kulübe ben 10 milyon verdim

0

Mücadele ettiği Bölgesel Amatör Lig’ten çekilen Bahçelievler Spor Kulübü Başkanı Levent Dilaver ‘kulüp satılıyor’ dedikodularına çok sert cevap verdi. Dilaver, “Kimse bu kulübe bir lira vermedi. Kimse benden hesap soramaz. Ben bu kulübe 10 milyon para harcadım” dedi.

Bahçelievler ilçesinin ismini taşıyan, profesyonel lige en yakın futbol takımı olan Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Bahçelievler Spor Kulübü son iki yılda ilçeye büyük heyecan yaşatmıştı. Başkanlığını Levent Dilaver‘in yaptığı Bahçelievler Spor Kulübü ekonomik nedenlerden dolayı ligden çekilme kararı aldı. Bahçelievler Spor Kulübü Başkanı Levent Dilaver, kulübün ligden çekilmesi ve hakkında çıkan haberlerle ilgili ON2AY Gazetesine önemli açıklamalarda bulundu.

KULÜBÜN BU SENE BÜTÇESİ 15 MİLYONA ÇIKTI

Ligden çekildiklerini söyleyen Başkanı Levent Dilaver, “Geçen seneki 8.5 milyonluk bütçe, bu sene 15 milyona çıktı. Bu parayı harcayıp, 3. lige çıkma garantimiz yok. Veya Süper Amatöre tekrar düşeceksin. Bu parayı niye boşuna harcayayım. Böyle bir bütçemiz de yok. Kulübemize destek veren 3- 5 tekstil firması vardı, onlar da ekonominin sıkıntılı olmasından dolayı çekildi. Geçen seneki 8.5 milyonun 6.5 milyonu benim cebimden çıktı. Ligden çıkamayanınca para çöp oldu.  Ekonomik sıkıntılarımızdan dolayı bu sezon liglere katılmama kararı aldık. Tekrar Süper Lige dönmüş olduk. Burada da haklarımız saklı kalma şartıyla Süper Amatör Ligine de  katılmıyoruz. Kısacası A – Takım olarak bu sezon liglere girmiyoruz” şeklinde konuştu.

BU KULÜBÜN ÜSTÜNDEN PİRİM YAPTILAR

Bahçelievler Spor Kulübü satılıkmış söylentilerine de çok sert cevap veren Levent Dilaver, “Bu konuda çıkan söylentilerle ilgili kulübümüzün hiçbir ilgisi yoktur. Çıkan beyanatın altında telefon numarası varmış, arayıp ona soracaksınız, bize değil. Trilyon verilse ben Bahçelievler Kulübü’nü satmam. Sadece ekonomik sıkıntıdan dolayı Bölgesel Amatör Lig’de yarışma hakkını devretmeyi düşündük. Bugün ondan da vazgeçince liglere katılmama kararı aldık. Bu dedikodular nerden, kimden çıkıyor? Varsayalım ben satıyorum; Kimseyi ilgilendirmez, ben bu kulübü parasını verip, almışım. Ben bu kulübe 10 milyon para harcamışım, kendi cebimden, benden kimse hesap soramaz. Kim bu kulübe 100 lira vermiş? Belediye dahil. 38 senedir bu kulübün esamesi yokken, biz aldık ve iki senede bir yerlere getirdik. Maçlarda gelip protokolde oturup bacak bacak üstüne oturup fotoğraf çektirmekle olmuyor bu işler. Herkes bu kulübün üstünden pirim yaptı. Kimse elini taşın altına koymadı. Şimdi ne oldu da kulübümüzü karalamaya çalışıyorlar” dedi.

Nerede kaldı o şaşalı günler…

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!