Kocasinan yağlı güreşleri tekrar başlıyor

0

Bahçelievler Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen Kocasinan Yağlı Güreşleri, Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nden sonra Türkiye geleninde damgasını vurmuştu. Tam, 17 yıl sürdü. 2011 yılında sona ermişti, hafta sonu tekrar başlıyor.

1994 yerel seçimlerinde belediye başkanı seçilen Saffet Bulut‘un başlattığı ‘Kocasinan Yağlı Güreşleri‘ 2011 yılına kadar geleneksel olarak devam etti. Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nde yer alan ünlü yağlı güreşçilerinin de katıldığı Kocasinan Yağlı Güreşleri’nin sonuncusu 2011 yılında 17.si yapıldı. Bahçelievler halkının büyük ilgiyle takip ettiği Kocasinan Yağlı Güreşleri 2011 yılında dönemin belediye başkanı Osman Develioğlu tarafından sonlandırıldı.

HAFTA SONU BAŞLIYOR

2019 yerel seçimlerinde Bahçelievler Belediye Başkanı seçilen Hakan Bahadır döneminde ‘Kocasinan Yağlı Güreşler’ hafta sonu tekrar başlıyor.

“Pehlivanlar Bahçelievler’de kol bağlıyor” sloganıyla düzenlenen 18. Geleneksel Bahçelievler Kocasinan Yağlı Güreşleri, 16 Eylül Cumartesi günü Bahçelievler Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü Bahçelievler Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

ÜNLÜ GÜREŞÇİLER GELİYOR

Kırkpınar Güreşleri’nde birincilik elde ederek, başpehlivan olan İsmail Balaban ve Yusuf Can Zeybek ile Türkiye’nin en genç pehlivanı Yıldıray Pala da 18. Geleneksel Bahçelievler Kocasinan Yağlı Güreşleri’ne katılacak. Değerli pehlivanlar Mustafa Taş, Recep Kara, Mehmet Yeşil Yeşil, Orhan Okulu, İsmail Koç, Atilla Güzel, Faruk Akkoyun da etkinlikte kısmet giyecek.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!