Meral Akşener İYİ Parti’nin yol haritasını açıkladı…

0

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Büyük Taarruz’un yıldönümü Afyonkarahisar’da konuştu. Yerel seçime ilişkin yol haritasını açıklayan Akşener, tüm siyasi partilere, seçime ayrı ayrı girme çağrısı yaptı. Akşener, “Yerel özellikler ve talepler doğrultusunda, elbette işbirlikleri olabilir.” dedi. ..Ve hayırlarını sıraladı…

Rotamız net, pusulamız millet diyen Meral Akşener hayırlarını sıraladı:

-O nedenle, şimdiden söyleyeyim; Biz bu yolda, gözü dönmüş hırslar peşinde yürümüyoruz! Çetele hesaplarıyla, siyaset yapmıyoruz! Öncelikle milletimizin, sesine kulak veriyoruz!

Dolayısıyla bu yolda, herkesi de kabul etmiyoruz! her gelene, ‘evet’ demiyoruz! Mesela bu yolda; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e düşman olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Cumhuriyet değerlerimizi hiçe sayanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Demokrasimizle meselesi olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Mesela bu yolda; “TÜRK” demekten korkanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Andımızdan rahatsız olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Anayasamızın, ilk 4 maddesiyle sorunu olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Mesela bu yolda; Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin, milletiyle, birliğiyle, bütünlüğüyle ilgili, karın ağrısı olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Terörle ve bölücü unsurlarla ilişkisi olanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Terörün gölgesinde, ne gizli, ne açık işbirlikleri hayal edenlere, ‘hayır’ diyoruz.

İnancımızı çatıştıranlara, ahlakımızı yozlaştıranlara, yüce dinimizi, siyaset ve ticaret için, istismar edenlere, ‘hayır’ diyoruz.

Milli duygularımızı sömürmeye kalkanlara, bol slogan, sıfır icraat üretenlere, biat üzerinden vatanseverlik ölçenlere, ‘hayır’ diyoruz.

Otoriterliğe alıştıranlara, toplumsal öfke üzerinden, siyaset dayatanlara, milletimizi yenilgi yenilgi büyüyen, küçük zaferlerle, oyalamaya çalışanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Gençlerimizi hor görenlere, Türk kadınını, aşağı bilenlere, ‘hayır’ diyoruz.

Milletimizin has evlatlarına, öteki diyenlere, siyasi bölücülüğe alet etmeye kalkanlara, terörün girdabına sokmaya çalışanlara, ‘hayır’ diyoruz.

Hür ve millî siyaset ülkümüzde, sadece kişilere değil, Türkiye’nin önünü tıkayan, her türlü, şımarık anlayışa, ‘hayır’ diyoruz.

Mesela danışıklı ilişkilerin, siyaseti başkalaştırmasına, ‘hayır’ diyoruz.

Seçmeni çantada keklik gören, Kendisine mecbur ve mahkûm kabul eden, buyurgan siyasete, ‘hayır’ diyoruz.

Kuyruk siyasetine de, teslimiyetçi siyasete de, ‘hayır’ diyoruz.

Milletimizin ve memleketimizin çıkarları yerine; şahsiyete, egolara ve ideolojik eğilimlere bağlı, dış siyasete, ‘hayır’ diyoruz.

Fikir sunmak ve çözüm üretmek yerine, düşmanlık üreten, hakaret üreten, öteki üreten siyasete, ‘hayır’ diyoruz.

Milletine hesap vermeyen, devleti bir ahlak ve hukuk kurumu olarak görmeyen, milletin emanet ettiği makamlara birer ganimet ve mülkiyet anlayışıyla yaklaşan siyasete, ‘hayır’ diyoruz.

İşte tüm bunlara, bizim gibi, ‘hayır’ diyen herkesi; bugün buradan, bir kutlu yürüyüşe, davet ediyorum. Hiçbir makam ve mevkiye, zihnini ipotek etmeyenleri, Hür ve millî siyaset anlayışıyla, beraber hareket etmeye davet ediyorum.

-Bu vatana kalbini veren, her anlayıştan Türkiye sevdalılarını, liyakatli ve basiretli insanlarımızı, mücadelemize davet ediyorum! Tarihimizin, defalarca kez şahitlik ettiği; “Milletiyle beraber, ilelebet muzaffer” düsturunu, Bugün, Cumhuriyetimizin, 100’üncü yılında, yeniden canlandırmaya davet ediyorum.

-Millî siyasetin, iradenin ve kadroların, Türkiye’yi yönetmesi için, taşın altına, sadece ellerimizi değil, gövdemizi de koymaya davet ediyorum.

-Sultan Alparslan’ın yüreğindeki cesaretle, Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonundaki cesametle, Türkiye’nin, millî yükselişini, hep beraber, gerçekleştirmeye davet ediyorum. Yiğit kardeşlerim, cesur dava arkadaşlarım! Büyük bir cihangirin dediği gibi: Ya bir yol bulacağız, ya da bir yol açacağız. Ya doğru rüzgârı yakalayacağız, Ya da biz, o rüzgarın ta kendisi olacağız. Partimizin 6’ncı kuruluş yıl dönümünde, 25 Ekim’de; Hür ve millî siyaset anlayışımızın, temel taşlarını içeren; Demokratik Millî Yükseliş Beyannamemizi, Aziz Türk milletinin, takdirine sunacağız. İktidar olmak için, Bu bayrak, rüzgâr bekliyor. Ve o rüzgâr sizsiniz!

-Büyük Türk Milleti’nin, bizlere yüklediği sorumluluğa, hazır olun! Milletimiz için, milletimizle beraber mücadele etmeye, hazır olun! “Milletiyle beraber, ilelebet muzaffer!” ruhuyla, ter dökmeye hazır olun! Asla unutmayın!  Unvanımız kanımızdır. Sermayemiz canımızdır. Yükümüz imanımızdır. Vatan emrederse duramayız, cenk ederiz. Şöhret, ad, şan, bize yasak.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!