Metin Türk vaatlerini açıkladı

0

Çalışmalarını hızlandıran Yeniden Refah Partisi Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Metin Türk seçim vaatlerini açıkladı. Gençlere ve kadınlara müjdeler veren Metin Türk, “Belediyemizin kapısına, ‘Rüşvet alan da veren de  Mel’undur’ yazacağız” dedi.

Fatih Erbakan‘ın Genel Başkanlığı’ndaki Yeniden Refah Partisi, ülke genelinde olduğu gibi kısa zamanda Bahçelievler’de de kilit parti konumuna geldi. Bahçelievler İlçe Başkanlığı’nı yürüten Metin Türk ana muhalefet gibi sürekli ilçenin sorunlarını gündeme taşıyarak, toplumun takdirini topladı.

Türkiye genelinde olduğu gibi, Bahçelievler’de de trendi yükselen Yeniden Refah Partisi’nin Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Metin Türk iddialı seçim startını verdi. İlçe başkanlığı sürecinde yaptığı muhalefetle ve çalışmalarıyla dikkatleri üzerine çeken Yeniden Refah Partisi Bahçelievler Belediye Başkan Adayı Metin Türk belediyeyi kazanacaklarını iddia etti…

Belediyeyi sokaktan yöneteceğiz, yandaşın değil, vatandaşın başkanı olacağız Metin Türk vaatlerini de sıraladı:

RÜŞVETİ KALDIRACAĞIZ

Belediyemizi kapısına, ‘Rüşvet alan da veren de  Mel’undur’. Rüşvet ve yolsuzluğa asla prim vermeyeceğiz.

ADA BAZLI DÖNÜŞÜM

Yerinde dönüşüm ile değil ada bazlı dönüşüm ile çözüm üretmeliyiz. Kamu ve özel sektör iş birliği ile ada bazlı dönüşüme başlayacağız. Soğanlı Meydan projemiz ile yeşil koridor oluşturacağız. Otopark sorunu, trafik sorunu ve yeşil alan sorununu çözeceğiz. Ada bazlı projelerde belediyemiz kendi arazilerinde konutlarını inşa edecek. Belediyemizin verdiği konutlarda devletimizin verdiği kira desteği ile ikamet edecek. Yüksek kira derdi bitecek.

RUHSAT VERECEĞİZ

3 yıl üzerinde faaliyet gösteren esnafın ruhsatını hemen vereceğiz. Ve tüm ruhsat işlerini 3 ay içerisinde tamamlayacağız. Belediyecilikte bürokrasiyi azaltacağız.

GENÇLERE SAHİP ÇIKACAĞIZ

Bağımlılıkla Mücadele Merkezi kuracağız. Gençlerimizi hem kötü alışkanlıklardan kurtaracak hem eğitecek hem de güzel vakit geçirmelerini sağlayacağız. Gençlerimiz için kütüphane, tenis salonu, sohbet odaları, basketbol sahaları yapacağız.

ÜÇRETSİZ DÜĞÜN SALONLARI

Belediye bünyesinde oluşturacağımız düğün salonları ile ilçemizde ikamet eden evlenecek gençlerimize ücretsiz düğün yapma imkanı sağlayacağız…

KANTİN DESTEĞİ

Kantin ihalelerine belediye olarak gireceğiz. Ve öğrencilerimize maliyetine satışlar yapacağız. Düşük gelirli ailelerin çocuklarına kantin desteği vereceğiz.

KADIN KOOPERATİFLERİ

Kadınlarımıza özel meslek kurslarını çeşitlendirerek, sertifikalar vereceğiz. Kendilerini hem iş sahibi yapacağız hem de belediyemizde değerlendireceğiz. Kadınlarımız üreterek, psikolojik terapi görecek.

EMEKLİ LOKALLERİ KURACAĞIZ

Yeşil koridorlar içerisinde emekli lokalleri inşa edeceğiz. Emeklilerimize ücretsiz ikramlar ile ücretsiz internet hizmeti, kütüphaneler ile güzel vakitler geçirmelerini sağlayacağız.

ENGELSİZ MERKEZLER

Özel engelli vatandaşlarımıza engelsiz merkezler yapacağız. Buralarda her türlü eğitim, beceri geliştirme, etkinlik ve rehberlikte imkanları sunacağız. Kendi evlerinde hissedeceği, kitap okuyacağı sıcak ortamlar sunacağız.

GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMİ (GES)

Tüm kamu kuruluşlarının çatılarında G.E.S. panelleri kuracağız. Kendi elektriğimizi üreterek, devletimizin yükünü azaltacağız.

SABİT SEMT PAZARLARI

Pazarcı esnafını her gün çadır kurma çilesinden kurtararak, hem esnafa hem de  halkımıza rahat alışveriş imkanı sunacağız. Kapalı modern, sabit pazar yerlerini inşa edeceğiz.

YEŞİL BAHÇELİEVLER

Sokaklarımızı yeşillendireceğiz. Meyve ve koku veren ağaçlar dikerek, Bahçelievler’imize rahat nefes aldıracağız ve görsel şölen oluşturacağız.

PARK ALANLARI

Tüm cadde ve sokaklarımıza park çizgileri çizerek, düzenli parklar oluşturacağız. Düzensiz park sorununu çözeceğiz. Boş, atıl arazileri ıslah ederek, ücretsiz park alanları oluşturacağız.

BOTANİK TARIM

Gençlerimizi ve kadınlarımızı botanik ve organik bahçelerimizi kurarak, burada dikey tarım uygulamaları ile tarım ürünleri üretmelerini sağlayacağız. Bu ürünleri pazarlamada kendilerine stantlar vereceğiz. Budanan ve kesilen ağaçları geri dönüşüm kompost tesislerimizde gübre haline getirerek, bahçelerimizde değerlendireceğiz.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!