Modacılardan dokuz gençlik tavsiyesi

0

Bir zamanlar alnımızdaki kırışıklıklar ya da beyaz saçlarımız yaklaşan olgunluk çağımızı anlatırdı. Şimdilerde ise kendiyle barışık bireylerin derin kırışıklıklarla işbirliği yapması yaş almanın tanımını değiştirdi, herkesin gözünü ‘stil’ kavramına çevirdi.

Dar ya da bol kotlar, renkli çoraplar, kısa şortlar… Hepsini denedik… Bu arada yaş aldık, saçlarımıza aklar düştü… Kırışıklıklar arttı. Ama stil kavramı hep bu değişken kavramların üstünde bizi bekliyor. Yüksek bel bir kot pantolon ile tişörtünüzün etiketine kadar her şey biranda demode olabiliyorken moda bazen bize daha empatik davranabiliyor. Yani ufak müdahaleler yaşınızı olduğundan daha genç gösterebiliyor. Görünümümüzü ve yaşımızı güncellemek için dokuz zahmetsiz yöntemi Daily Mail Moda Editörü Frankie Graddon sıraladı: 

1. BEYAZ SPOR AYAKKABI

Bir zamanlar kot pantolonlarla giydiğimiz günlük ayakkabılar 2020 yılından itibaren önce yerini rengarenk spor ayakkabılara bıraktı ama gençlik bu seviyeyi biraz daha yükselterek bembeyaz spor ayakkabılarla karşımıza çıkıverdi. Temizliği zor olan bu cesur seçim sadece pantolonlarınızı kombinlemeniz için değil, takım elbise ya da elbiselerinizi de tamamlamaya aday seçenekler arasında.

2. ALTIN TAKILAR

Gümüş olan her şeyi tercih eden Z kuşağı stilistleri, altının çok demode olduğunu söylerdi bir zamanlar. Ancak zaman bize bir çift altın küpenin cilde gençlik ışıltısını pas geçmemiz gerektiğini öğretti. Modanın bu konuda tercih etmediği tek altın tonu var, o da gül rengi tonları. “Ben gümüş tonlarından vazgeçmem” diyorsanız kendinizi minik parçalarla sınırlamanız öneriliyor. Bir tavsiye de takılarınızın motifleriyle ilgili; burcunuzun simgesi, yıldızlar, kalpler ya da geometrik desenlerden korkmayın, özgürce takın takıştırın…

3. YÜKSEK BELLİ PANTOLONLAR

Mükemmel bir vücut ölçüsüne sahipseniz her tip kot pantolon zaten emrinize amade. Ancak sadece daha genç gösterdiği için taşıması zor bir parça olan yüksek bel kot pantolon almalı mıyız? Karar sizin…

4. KOT-TİŞÖRT MÜ? PANTOLON-YELEK Mİ?

Konu daha genç olmaksa kot pantolonunuzla ne giyeceğiniz de tartışmaya açık. Çoğu kadının onlarca yıldır güvendiği kot-tişört formülü yerini ‘üst ve eğlenceli bir pantolona bıraktı; kargo pantolonlarını (Z Kuşağı tarzının vazgeçilmezi) basit yelek ile kombinlemek ise tam size göre…

5. ÇAPRAZ ÇANTALAR

Elleriniz özgür ve çantanızın içine her şeyi sığdırabilirsiniz. Çapraz çantaların hareket halindeki kadınların favorisi olmasına şaşmamalı. Ve tercihen küçük ama 90’lardan ilham alan bir çantayı taşımak çok daha genç bir davranış.

6. GENİŞ GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ

Victoria Beckham’ın 2018’de kullanmaya başladığı dev güneş gözlükleri hala tercih edilen modeller arasında. Eğer 30 yaşın üzerindeyseniz güneş gözlüklerinizin bir çift yemek tabağına benzeme ihtimali yüksektir. Ve haberiniz olsun; Z kuşağı, ince, dikdörtgen çerçeveleri de tercih ediyor. Ama her zaman nasıl rahatsanız onu seçmeye yönelmek en iyi tercihtir.

7. FRANSIZ USULU GÖMLEK

Basit ama etkili bir tarz. Tişörtünüzün sadece ön kısmını bel kuşağınıza sokmak eskilere göre paspal görünse de size Galyalı bir rahatlık havası vermekle kalmaz, aynı zamanda kalçanızı kapatarak bel çizginizi belirginleştiriyor.

8. OJE

Tırnaklarınız için sadece parlak renkler yetmez, çıkartmalar da kullanın. Hem Y kuşağı hem de X kuşağı tırnak bakımına özen gösteriyor. Ancak Z kuşağı sıradan güzellik reçetelerini sıkıcı bulduğu için en cesur tırnak sanatçılarına parmak uçlarını emanet ediyor.

9. MİDİ ELBİSELER

Kelly Brook’un 2020’de giydiği güvenilir ve rahat eski tip midi elbiseler 30 yaş üstü her kadının gardırobunda olmalı. Z kuşağının midi etekleri benimsemesi zaman alsa da siz yüksek bel eteğinizi bir kemerle ya da minik bir çanta ile kombinlemeyi de unutmayın.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!