Mücadele edeceğiz, teslim olmayacağız

0

CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Ufuk Emre Bektaş kararını açıkladı: “2010 yılı Ağustos ayında üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden bugün itibariyle istifa etmiş bulunmaktayım. Mücadele edeceğiz, dik duracağız, teslim olmayacağız” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi ve Hacı Bektaş Veli Kültür ve Tanıtma Derneği Başkanı Ufuk Emre Bektaş partisinden istifa ettiğini açıkladı….

Mücadele edeceğiz, dik duracağız, teslim olmayacağız… diyen, CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Ufuk Emre Bektaş, istifasının gerekçesi yazılı bir metin ile açıkladı.

Meclis Üyesi Ufuk Emre Bektaş’in istifa metni şu şekilde:

Kamuoyuna;

2010 yılı Ağustos ayında, on dokuz yaşında üye olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden 13 Kasım 2023 tarihi itibariyle ayrılmış bulunmaktayım.

CHP’nin evladı olmanın ne demek olduğunu çok iyi bilirim. Partimin bir çok kademesinde görev aldım. Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği, Gençlik Kolları Başkanlığı, Gençlik Kolları MYK Üyeliği, İlçe Başkan Yardımcılığı ve Belediye Meclis Üyeliği görevlerini üstlendim. İnandığım değerleri ve partimi savunduğum için gözaltına alındım, yargılandım, ceza aldım ve linç girişimlerine maruz bırakıldım. Bunların hiç birisi mücadeleden geri durmamın önüne geçmedi.

İstifa kararını vermeden önce, parti içinde kalarak mücadele etme seçeneğini de değerlendirdim. Ancak, partimizin yönetim katmanlarına sızmış olan ve partinin temel değerlerini tehdit eden bir oluşumla içeride kalarak mücadele etmenin zorluğunu hissettim. Kamu kaynaklarıyla toplumun önüne koydukları “değişim” yalanının, Kemal Kılıçdaroğlu’nun mücadelesini verdiği “beşli çete” ile doğrudan ilişki içinde olan bu organizasyonun bir parçası olmak istemiyorum. “Yolumuz uzun” diyerek meydanlarda haykıranların, bu memlekete uzun vadede vereceği zararı biliyor ve o yolun taşlarını döşeyenler arasında olmayı zül sayıyorum.

Siyasete başladığım Bahçelievler ilçesinde, 30 yıldır faaliyet gösteren Hacı Bektaş Veli Derneği’nin başkanlığını da yaptığım bu dönemde, CHP’nin 38. Olağan Kurultayı’na giden süreçte kamu kaynaklarıyla finanse edilen sosyal medya hesapları tarafından “Alevi çetesi, Dersim çetesi” söylemleriyle karşı karşıya kalışımızı yaşamım boyunca unutmayacağım. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığı sürecinde ve öncesinde sırf Alevi kimliğinden dolayı aynı çirkin dille yıpratılmasını, yalnızlaştırılmasını asla unutmayacağım.

Finanse ettikleri medya organları ve gazetecilerle yaptıkları algı operasyonlarının karşısında durmaya devam edeceğim.

AKP iktidarına karşı verdiğimiz demokratik Türkiye mücadelemizin yanına, Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetici kadrolarına sızmış olan beşli çete ortaklarıyla yapacağımız mücadeleyi de koyarak yoluma devam edeceğim.

Üzerimde emeği olan ve mücadeleyi birlikte sürdürdüğümüz “haysiyetli” insanlara, yol arkadaşlarıma ömür boyu minnettar kalacağım.

Yolu doğru olanın yükü ağır olur. Yolumuz doğru, yükümüz ağır.

Saygılarımla.

Ufuk Emre Bektaş

Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!