Muharrem İnce Bahçelievler’de de muhalefete yüklendi

0

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Eşref Eker’in istifasıyla boşalan Bahçelievler ilçe başkanlığını ziyaret etti…

Geçtiğimiz günlerdeilçe başkanlığından ve partisinden istifa eden Eşref Eker‘den boşalan Bahçelievler ilçe teşkilat binasını ziyaret eden Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, burada yaptığı açıklamada, Millet İttifakı‘na ilişkin “Dört partinin oylarını topluyorsun yüzde bir oy çıkıyor. Davutoğlu ile Babacan‘ı bu ittifaktan at. Sayın Akşener’i de cumhurbaşkanı yardımcısı yap ben hiçbir şey istemeden destek vereceğim söz” dedi. 

Bahçelievler ilçe teşkilat binasına gelen İnce burada halka seslendi, program miting havasında geçti.

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na seslenen Muharrem İnce, şunları söyledi:

* “İttifak kurduğun partilerin oyları sıfır çıkıyor. Dört partinin oylarını topluyorsun yüzde bir çıkıyor. Hepsine cumhurbaşkanı yardımcılığı, 77 milletvekili, hepsine 2’şer bakanlık veriliyor. Eğer diyorsanız ki ‘Muharrem İnce bize yardımcı ol’ olurum diyorum. Davutoğlu ile Babacan Türkiye’nin bu hale gelmesinde pay sahibi. Bunların oyu da yok. Oy burada Memleket Partisi’nde.

* Benim bir talebim yok. Ben memleketi düşünüyorum. Eğer siz de koltuklarınızı düşünmüyorsanız Davutoğlu ile Babacan’ı bu ittifaktan at. Sayın Akşener’i de cumhurbaşkanı yardımcısı yap ben hiçbir şey istemeden destek vereceğim, söz. Var mısın? Cumhurbaşkanı yardımcılığı istemiyorum. Bakanlık, makam, para, pul istemiyorum. Ama yapamazlar sıfır oyla her şeyi alıyorlar.”

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!