Örgüte güveniyorum ve inanıyorum

0

31 Mart’ta yapılacak yerel yönetimler seçimi için Türkiye genelinde Cumhuriyet Halk Partisi’ne rekor sayıda aday adaylığı başvurusunda bulunuldu. 2019 Belediye seçimlerinde 8 bin 53 kişi belediye başkan aday adaylığı için başvururken 2024 seçimi için 14 bin 973 kişinin başvuruda bulunduğu bildirildi. Bahçelievler’de ise belediye başkan adaylığı için başvuruda bulunan 6 kişi Musa Culha, Mehmet Ali Özkan, Gökmen Güneş, Temel Polat, Murat Yıldırım oldu. Belediye meclis üyeliği için ise 70 kişinin üstünde başvuru olduğu açıklandı.

Başvurunun son gününde CHP Bahçelievler Beledi Başkan Adaylığı için başvuruda bulunan Gökmen Güneş’e yüzlerce partili eşlik etti. Kendisine destek için gelen, konferans salonunu dolduran partililere seslenen Gökmen Güneş‘e eşi Şahnur ve büyük oğlu Aras da destek oldu.

Kendisi destekleyen büyük kalabalığı gören Gökmen Güneş çok hararetli bir konuşma yaptı. Bahçelievler ilçe belediyesini mutlaka kazanacakları vurgusunu yapan Gökmen Güneş şunları söyledi:

Bugün burada Cumhuriyet Halk Partili bir ailenin ferdi, her birinizin yakından tanıdığına inandığım bir mücadele arkadaşınız, il yöneticisi, partimize emek vermiş bir kardeşiniz ve Bahçelievler’de yaşayan birisi olarak Bahçelievler Belediye Başkan aday adayı olarak bulunuyorum.

Sol değerleri ilke edinmiş, örgütlü mücadeleye inanan, siyasi yaşamda bulunduğu yere güç vermeyi  kendisine dert edinmiş, siyasetin toplum adına, toplum için yapıldığına inanan ve sorunun değil, çözümün bir parçası olmayı şiar edinmiş bir dava insanı olduğumu örgütüme ispat etmiş olmanın, alnının aklığı ve açıklığı ile karşınızdayım!

Çıktığım bu yolda; siyasi yaşamda edindiğim tecrübelerim, eğitim hayatına duyduğum iştahla, her gün yeni bir şey öğrenmeyi hiçbir şeye değişmediğim, bir merakla, Bahçelievler’de yalnızca seçimi değil Bahçelievler’i kazanacağımıza da  inancım tamdır!

Bu inancın ortağı olan, kıymetli yol arkadaşlarım, biz yalnızca Bahçelievler’i almakla kalmayacağız; Bunca zamandır Bahçelievler’in kent yaşamından alamadıklarını da hakkımız olanı da alacağız.

Çocukluğum ve gençliğim Bahçelievler’in Zafer Mahallesinde geçti ve halen burada oturuyor, iki evladımı burada büyütüyorum. Buranın yerel yönetimlerinde aksayan hizmetlerinden sizler gibi etkileniyor, aksayan, layığınca yapılmayan her hizmet kusurunu görüyor ve dahası yaşıyorum.

İnanıyorum ki Bahçelievler Belediye Başkan Adayı olabilmek için çıktığım bu yolda; başarıya ulaştığım anda sizlerle, parti örgütümün desteği ve dayanışması ile çok önemli ve büyük işlere imza atacağız! Hepinizin bildiği üzere; Halk için yapılan her hizmet, tarihte ve toplum nezdinde mutlaka karşılığını bulur. Sevgili dostlarım, Bugün Ahmet İsvan’ı hafızalarımızda canlı tutan onun halka ucuz ve sağlıklı ekmek götürmek amacıyla kurduğu Halk Ekmek Fabrikası ve verdiği mücadele değil midir? 2022 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu tarafından yaptırılan ve ismi “Ahmet İsvan Halk Ekmek Fabrikası olarak verilen fabrika biz Cumhuriyet Halk Partililerin sosyal belediyecilik geleneğinin bu topraklardaki en büyük mimarları olduğumuzu açıkça gözler önüne sermektedir. Bahçelievler’i alacağız, İstanbul’u yeniden alacağız. Rekor oyla CHP’lilerin sosyal belediyecilikteki başarısı ve hakkı halk tarafından tescil edilecek, inançlıyız, ümitliyiz…

Deprem bir kapı aralığında ne yazık ki; yaşlı yapı stoğumuz, çevre sorunlarımız, sosyal yaşam alanları eksikliğimiz ve kendisini Bahçelievler için lütuf gibi gören hizmet değil sorun üreten mevcut bir belediye anlayışıyla karşı karşıyayız. Tüm bu sorunları önümüzdeki seçimde arkamızda bırakacağız, sevgili dostlar. Toplum yararına siyaset anlayışımı, toplum yararına belediyecilik anlayışı ile ortaya koyarak, mücadeleme devam etmek istiyorum.Yerel yönetimlerin toplumun sorunlarını çözme noktasındaki gücünü, pandemide, depremde belediyelerimizin verdiği olağanüstü gayret örneği ile gördük.

Gücün toplum yararına kullanılması hali hemen neticesini veriyor, peki ilçemiz; Tarihi özellikleri, nüfusun istihdama katılması ile kent ekonomisine katkısına rağmen hak ettiği değeri görüyor mu. Görmediği açık…  Bizim belediyecilik ve yönetim anlayışımızda; Bahçelievler kent kültüründen ve yaşamından payını alacak, hak ettiği değeri görecek.

Sokağı, parkı temiz, artan hayat pahalılığına yenik düşen halkın sosyalleşme ihtiyaçlarına cevap veren, sosyal yaşam alanları oluşturulmuş, kültür belediyeciliği ile markalaşan bir Bahçelievler’i hep birlikte inşa edeceğiz. Katılımcı, şeffaf bir yönetim anlayışı ile engelli haklarının ön planda tutulduğu, yaşlılarının gereksinimlerini karşılamakta yalnız olmadığı, gençlerinin bedensel ve zihinsel gelişimine katkı sunan, Kadınların istihdama katılmasını ön planda tutarak, mesleki eğitim projelerini hayata geçirmiş sosyal aktivite ve yaşam alanlarını oluşturmuş bir Bahçelievler’i inşa edeceğiz.

Bahçelievler’de Belediye başkanı kim olmalı dendiğinde; Örgütün vicdan kantarının, örgütün gözündeki kantarı istemenin zamanı gelmedi mi?

Bulunduğumuz her yerde ön seçimi, eğilim yoklamasını savunuyoruz ve savunmaya da devam edeceğiz. Yıllardır mücadele eden, çile çeken bu örgütün kendi belediye başkanını, belirlemek en doğal hakkıdır. Önseçim İstanbul il başkanlığına, il başkanı gönderen Bahçelievler ilçesinin herkesle birlikte ama herkesten daha çok hakkıdır.

Bugün sizlerin huzurunda Bahçelievler’i yönetmeye aday olan bu kardeşinizi Bahçelievler örgütü Gökmen başkan yaptı ve yürekten inanıyorum ki bu örgüt Gökmen başkanını bu kez de belediye başkan adayı yapacaktır.

Biz örgütümüze; kardeşin dahi kardeşe elinin yetmediği yerde, daha büyük, daha güçlü  bir yoldaşlık hukuku ile inanırız. Birlikte aydınlık günler için, daha güzel bir Bahçelievler için yolumuz ve solumuz açık olsun! Parti örgütümüzün, sizlerin desteğini bekliyorum.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!