Selami Aykut; Bizlere umut verdiler

0

Bahçelievler’de mahalle muhtarlıklarında çalışan elemanların maaşını ve sigortasını ödeyen belediye başkanlığının, desteğini çekmesine tepki gösteren Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Meclis Grubu sözlü önerge vermişti; Konunun peşini bırakmayan CHP’liler, muhtarlara desteğini sürdürüyor…    

CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyelerinden Erhan Kazel ve Sait Akkuş, Tüm İstanbul Muhtarları Federasyonu Başkanı Selami Aykut‘u makamında ziyaret etti. Ziyaret sebebini ON2AY Haber Sitesi‘ne yapana CHP’li Erhan Kazel ve Sait Akkuş, “31 Mart yerel seçimlerini kazanan muhtarlarımıza başarılar diliyoruz. Mahallelerinin sorunlarını kendilerinden dinliyoruz” dedi. CHP meclis üyeleri, belediyenin muhtarlıklara verdiği desteği kesmesinin ardından yasayı tekrar hatırlattılar:

5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 9’uncu maddesinin 4’üncü fıkrası hükmü; ‘’Belediye, mahallenin ve muhtarlığın ihtiyaçlarının karşılanması ve sorunlarının çözümü için bütçe imkânları ölçüsünde gerekli ayni yardım ve desteği sağlar; kararlarında mahallelinin ortak isteklerini göz önünde bulundurur ve hizmetlerin mahallenin ihtiyaçlarına uygun biçimde yürütülmesini sağlamaya çalışır’’ der.

Konuyla ilgili de Tüm İstanbul Muhtarları Federasyonu Başkanı Selami Aykut şunları söyledi “Bahçelievler Belediye meclisinde Cumhuriyet Halk Partili meclis grubunun muhtarlar için vermiş olduğu önergeden dolayı federasyon başkanı olarak tüm muhtarlar adına teşekkür ediyoruz. Demokrasinin temel taşı olan muhtarlarımıza sahip çıkan, değer veren siyasetçilerimize ve meclis üyelerimize, muhtarlık makamının daha iyi noktaya gelmesi için sahiplenmesi bizlere umut verdi. CHP meclis üyelerinin verdikleri önergenin arkasında durmaları bizleri mutlu etti. Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.  

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!