Ülkücü Osman Demir seçimi değerlendirdi

0

Ülkücü camianın önde gelenlerinden, Milliyetçi Hareket Partisi’nin her kademesinde görev alan Osman Demir, 31 Mart yerel seçimlerin sonucunu ON2AY Haber Sitesi’ne değerlendirdi.

Başkanlığı kazanan Cumhur İttifakının, meclis çoğunluğunu kaybetmesinin üç nedeni olduğunu söyleyen Ülkücü Osman Demir, birincisi MHP‘nin partinin önünden bile geçmeyen kişileri meclis üyesi adayı yaptığı, ikicisi CHP‘nin adayı Erhan Kazel‘in Bayburt ve Gümüşhanelilerin oyunu toplaması, üçüncüsü ise AK Parti’nin kontenjan adaylarının arkasında oyu bulunmayan kişilerden oluştuğunu dile getirdi.

– Kısaca, Osman Demir’i ON2AY Haber Sitesi izleyicilerine anlatır mısınız?

– 1978 yılından bu yana Ülkücü camianın içindeyim. 1997 yılından buyana yönetim kurulu üyeliği, 2003’te teşkilat başkanlığı, Abdurrahman Başkan ile iki dönem ve Mehmet Bülent Karataş ile iki dönem toplam 4 dönem İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliği yaptım. Milliyetçi Hareket Partisi’nin Cumhur İttifakı’nda tabana yansımamasından sonra, parti içi muhalefet yapıyorum. Birileri parti içi muhalefeti hainlik saysa da ben ülkücü hareketin içinde ülkücülerin birliğini ve beraberliğini, Milliyetçi Hareket Partisi’nin iktidara taşınması için elimden geleni yapan bir insanım. Benim, ilçe başkanıyla, il başkanıyla, hatta genel merkezle hiç bir işim olmaz. Ben Turani ve Kuran-i değerlere sahip, Türkeş terbiyeli Türk milliyetçisi olarak, Başbuğ Alpaslan Türkeş’in bıraktığı partiye sahip olmak ve o partinin neferi olmakla mükellefim. Ben makama ve mevkie değil, çileye talip olmuş bir ülkücü olarak Bahçelievler’de yaşamaya devam ediyorum….

– Tecrübeli bir siyasetçi olarak, Bahçelievler’de 31 Mart yerel seçimlerinin sonucunu değerlendirir misiniz?

– Cumhur İttifakı başkanlığı kazansa da, meclis çoğunluğunu kaybetmiştir. Cumhur ittifakının meclis çoğunluğunu kaybetmesinin sebebi;

Bir,  Milliyetçi Hareket Partisi’nin her kademesinde görev yapmış biri olarak, mevcut MHP yönetim kurulu, Milliyetçi Hareket Partisi’nin önünden geçmeyen insanları meclis üyesi adayı gösterdiğinden dolayı, ülkücüler buna tepki olarak Cumhur İttifakı’nın Belediye Meclis Üyeliğine oy vermemiştir. Zafer Partisi’ne 12 bin oy vererek, meclisin kaybedilmesine sebep olmuştur.

İkincisi, Cumhuriyet Halk Parti’nden Belediye Meclis üyelerinden Erhan Kazel diye bir kardeşimiz var; Çocukluğunu bilirim, benim de değerli bir kardeşimdir. Erhan Kazel, Ülkü Ocaklarında yetişmiştir, AK Parti kurucularındandır. Bahçelievler’deki Bayburt ve Gümüşhaneliler iyi bir kanaat önderi, iyi bir iş insanı, halkla barışık, toplumsal mutabakatı sağladığından dolayı CHP’de Erhan beyin seçilmesi için ciddi bir yükleme yapmıştır.

Üçüncüsü, AK Parti özellikle kontenjan meclis üyeliğine, arkasında bir tane oyu olmayan adayları gösterdiklerinden dolayı kontenjanı kaybetmiş, dolayısıyla meclis çoğunluğu Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçmiştir.

Benim açımdan Milliyetçi Hareket Partisi, bir önceki seçimi de Cumhur İttifakı olarak kazanmış, AK Parti Belediyeyi MHP ile yönetmemiştir. Bugün de beraber kazandılar yine beraber yönetmiyorlar. Sonucun ülkemize, milletimize ve Bahçelievler’imize hayırlı olmasını temenni ediyorum.   

Ama buradan, Cumhur İttifakı’nın bir ders çıkarmasını, Milliyetçi Hareket Partisi’nin de ülkücülerle barışmasını, tavan ile tabanın bir olmasını diliyorum. Buralardan ders çıkarmazsalar, daha büyük sıkıntılar doğacak…

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!