Yavuz Saltık için beraat kararı…

0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yöneticisi Yavuz Saltık’ın ‘örgüt üyesi olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme Saltık hakkında beraat karar verdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Daire Başkanı Yavuz Saltık hakkında ‘örgüt üyesi olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etmek’ suçundan 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı dava görüldü.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada tutuksuz sanık Yavuz Saltık hakkında mahkeme beraat kararı verdi.

OLAYIN GEÇMİŞİ                         

DİAYDER yönetici ve üyelerinin PKK/KCK Silahlı Terör Örgütünün amaç ve hedefleri doğrultusunda faaliyet yürüttükleri iddiasıyla 23 sanık hakkında İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldığı hatırlatıldı.

Davada tanık olarak dinlenilen İBB çalışanları Nilüfer Taşkın ve Yavuz Saltık hakkında, sosyal yardım kartlarının dağıtılmasına ilişkin tape kayıtlarındaki tespitler nedeniyle suç duyurusunda bulunulduğu ifade edildi.

O dönem İBB Sosyal Hizmelerde görevli Yavuz Saltık’ın sosyal yardımlara ilişkin başvuruların bireysel yapılması gerektiği ve yapılan sosyal inceleme araştırması sonucunda yardımın yapıldığını beyan etmesine rağmen, DİAYDER Başkanı Ekrem Baran’ın anlatımından ve yapılan dijital tespitler doğrultusunda liste halinde başvuru yapıldığının anlaşıldığı, bireysel başvurunun olmadığı belirtildi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!