Yenibosnadaki pazarda kurbanlıklar 50 ile 140 bin lira arası satılıyor…

0

Yenibosna Çobançeşme mevkiinde kurulan kurban pazarında fiyatlarında geçen seneye göre yüzde 100 artışın olduğu belirtilirken, kurbanlıklar 50 bin ile 140 bin lira arasında satılmaya başlandı.

Türkiye’nin birçok bölgesinden gelen hayvanlar, Bahçelievler Belediyesi tarafından Yenibosna Çobançeşme mevkiinde kurulan kurban pazarında alıcılarını bekliyor. Çadırlarda ilk günden pazarlıkların yapıldığı görüldü. Geçen sene 30-80 bin lira arasında değişen kurbanlık fiyatları bu sene ortalama 50 bin lira ile 140 bin lira arasında satılıyor.

  “KURBANLIK FİYATLARINDA YÜZDE 100 ARTIŞ VAR”

  Geçen seneye göre kurbanlıklarda yüzde 100 artış olduğunu belirten satıcı Cengiz Çoban, “Kurbanlıklarımızı bugün getirdik. Toplamda 25 tane büyükbaş hayvanımızla Tokat’tan geldik. 60 bin liradan 140 bin liraya kadar hayvanımız mevcut. En büyük kurbanlığımız 850 kilogram. En küçük hayvanımızda 500 kilogram. Hayvanlarımızı getirirken biraz zorlandık. Hem hayvanlar çok büyük hem de yol uzun olduğu için biraz yorulduk. Ama bu sabah erkenden gelip pazarımızı kurabildik. Büyükbaş hayvanlarımızda geçen sene ile bu sene arasında yüzde 100 artış var. Geçen sene en büyük kurbanlığımızı 60 bin liraya satmıştık ama bu sene en küçükleri bu fiyattan başlıyor” dedi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!