Yeşil alan, eğitim alanı, spor alanları bir bir yok oluyor

0

Kocasinan Mahallesi’nde spor tesisi olarak ayrılan yeri Bahçelievler Belediyesi imara açtı. 2,5 katlı binaların önüne17 katlı binalar dikilecek…

Sokaklarına itfaiye ve ambulansın zor girdiği Bahçelievler’de yeşil alan, eğitim alanı, spor alanı olarak imarda ayrılan yerler bir bir yok oluyor.

İlçenin en kalabalık yerlerinden olan Kocasinan Mahallesi, Mimar Sinan Caddesi, Kocasinan Oto Sanayi Sitesi karşısındaki, otopark olarak kullanılan 2 pafta 649 parseldeki spor tesisi alanı olarak ayrılmış yerin Bahçelievler Belediyesi tarafından imara açıldığı iddia ediliyor.

Bölgeden gelen haberlere göre, spor tesisi olarak ayrılan yerin imara açılmasının yanı sıra, 1000’lik planlarının, İBB’nin 5000’lik imar planlarına uyulmadığı söyleniyor.

ON2AY Gazetesi ihbar hattına gelen iddialara göre;

1000’lik plan yapılırken, 5000’lik imar planlarına uyulmadığı, inşaat alanı ana arter üzerinde 10 metre yerine 5 metre içeri çekilmiş, sokaktan da 5 metre yerine 4 metre çekilerek, haksız yer sağlandığı da iddia ediliyor.

Deprem ve zemin inceleme müdürlüğü, ulaşım planlama müdürlüğü, itfaiye ve İSKİ gibi kurumların raporlarına uyulmağı bile söylenen planda, bölgede yapılaşma iki buçuk (2,5) kat olan yere 17 kat izin verilmiş deniliyor.

2,5 katlı binalarda yaşayan bölge halkı 17 katlı binaların gölgesinde, hava sirkülasyonundan etkilenecek. Planda yeşil alan, sosyal tesis gibi kamu yararına verilmesi gereken yüzde 30- 40’lık alanın belediyeye terk edilmediği iddia ediliyor.

Kocasinan Mahallesi’nde spor tesisi olarak ayrılan yeri Bahçelievler Belediyesi imara açtı. 2,5 katlı binaların önüne17 katlı binalar dikilecek…

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!