29 Ekim Caddesi’nin trafik çilesi

0

Bahçelievler’in her yerinde olduğu gibi, Yenibosna’nın caddelerinde mesai bitiminde trafik durma noktasına geliyor. Yıldırım Beyazıt, Fatih, Atatürk ve Değirmenbahçe caddelerinin trafik çilesine 29 Ekim Caddesi de eklendi.

Bir yıldır Kuyumcukent otoparkının ücretli olması, çalışanların araçlarını 29 Ekim Caddesi‘ne iki yönlü park etmeleri, geliş gidişi engelliyor; Mesai çıkışında yaşanan yoğun trafik sürücüleri çileden çıkarır duruma geldi.

Yenibosna Merkez Mahallesi bölgesinde mesai çıkışında yaşanan yoğunluk ve yanlış park yüzünden 29 Ekim Caddesi’nde 200 metrelik mesafe, 25 dakikada gidiliyor. Cadde üzerinde yaşanan trafik yoğunluğu havadan çekilen görüntülere yansıdı.

Bahçelievler’in en önemli problemlerinden olan trafik yoğunluğu Ramazan ayının gelmesi ile birlikte akşam saatlerinde iftara yetişmek isteyenlerin de etkisiyle daha da arttı. Yenibosna Kuyumcukent çevresi 29 Ekim Caddesi üzerinde yanlış park nedeniyle iş çıkış saatlerinde trafik kaosu yaşanıyor. Yanlış park yapana araçlara bir de çift sıra park eden servis otobüsleri eklenince, 200 metrelik mesafe 25 dakikada gidilebiliyor.

Yapılan hatalı parklar ve oluşan trafik yoğunluğu havadan çekilen görüntülere yansıdı. Vatandaşlar oluşan trafik nedeniyle Ramazan ayında, iftara evlerine yetişemediklerini ifade etti. Vatandaşlar, ‘Her gün trafik var ve buna çare bulunması lazım, özellikle Ramazan ayında. Saat 16.30 olduğunda burası kilitleniyor. Normalde 18.00’da kilitleniyor. Kuyumcukent’in bulunduğa yerde çok trafik oluyor. 30 dakikada otoparktan çıktık. Buralar çok karışık. Çözüm bulunması lazım’ dedi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!