Bahçelievler’de 3 işletme mühürlendi

0

Bahçelievler Belediyesi’nin Ruhsat Denetim Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri bayram öncesinde hijyen denetimi yaptı. Ekipler, Bahçelievler’de bulunan 3 işletme mühürlendi. Gıda hijyen eksikliği olan 9 işletmeye ise eksiklerinin gidermeleri için 15 gün yasal süre verildi.

Bahçelievler Belediyesi‘nin Ruhsat Denetim Müdürlüğü ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçedeki Kocasinan Merkez Mahallesi, Cumhuriyet Mahallesi, Siyavuşpaşa Mahallesi’ndeki 82 tatlı imalathanesinde hijyen denetimi yaptı. Denetim sırasında tatlı imalathanelerin fiziki yeterliliği, çalışan personelin gıda ve hijyen kurallarını uyumu, işletmede haşerelerin olup olmaması, ilaçlamaların periyodik olarak yapılıp yapılmadığı, ürünlerin depolama ve saklanma koşullarına bakıldı.

3 İŞLETME MÜHÜRLENDİ

Üretim ve hijyen kurallarına uymayan 3 işletmeye gerekli hijyen kurallarına uymamak, fiziki yetersizliği, çalışan personelin gıda ve hijyen kurallarını yerine getirmemesi, işletmede haşereler bulunması, ilaçlamaların periyodik olarak yapılmaması, saklanan ürünlerin depolama ve saklanma koşullarının uygun olmaması gibi nedenler ile mühürlendi. Gıda hijyen eksikliği olan 9 işletmeye ise eksiklerinin gidermeleri için 15 gün yasal süre verildi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!