Bahçelievler’de öğretmenler günü programı 3 gün sürdü

0

Bahçelievler ilçesinde 3 gün süren, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinliklerinde coşkulu eğlencenin yanı sıra duygusal anlar da yaşandı.

24 Kasım Öğretmenler Günü Bahçelievler ilçesinde bir dizi etkiliklerle kutlandı.

Bahçelievler Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı gözetiminde düzenlenen etkinlikler, çelek sunumuyla başladı. Abidin Park Öğretmen Evi‘nde, ilçede görev yapan öğretmenlerin aileleriyle birlikte verilen yemekle devam eden etkilikler, öğretmeni anlatan tiyatro gösterisi ile devam etti.

Yemin ederek göreve başlayan öğretmenler için düzenlenen törenden ilçede emekli olan öğretmenler de xuğurlandı. İlçedeki okullar tek tek gezilerek öğretmenlerin günü kutlandı.

3 gün süren öğretmen günü etkinliklerinde ilçe kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı öğretmenlerden ve okul aile birliği yönetiminden büyük ilgi gördü.

Öğretmenler gününde, hayırsever iş insanı Mehmet Şen ilçeye kazandırdığı Mehmet Şen ilkokulunda ilçe kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe tarafından ağırlandı.

İlçe Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe’nin de seyrettiği, 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri kapsamında, İlçe öğretmenleri tarafından senaryosu yazılıp, organize edilerek sahnelenen “Ben Bir Öğretmenim” isimli tiyatro oyunu sergilendi. Duygusallık, fedakarlık ve samimiyet anlatıldı.

Adaylıkları kaldırılan 341 öğretmen yemin ederek asaleten öğretmenlik görevine başlangıç yaptı.  Bahçelievler Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, “Ağır bir mesuliyeti, şerefli bir mesleğin mensubiyeti” içerisinde her gün kendinden ve ailesinden feragat ederek cansiperane yürüten öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum. Tüm öğrencilerimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. İyi ki varsınız; iyi ki öğretmenlerimizsiniz” dedi.

Bahçelievler ilçesinde görevini tamamlayıp meslekten emekli olan öğretmenleri törenle yolcu edildi. Bahçelievler İlçe milli Eğiti Müdürü Emin Çıkrıkçı, “Eğitim camiamıza sundukları hizmet ve katkılar için çok teşekkür ediyor, emeklilik hayatlarında, sağlık, huzur ve mutluluklar diliyorum” dedi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!