Bahçelievler’de üniversite sınavı heyecanı  

0

Ülke genelinde olduğu gibi, Bahçelievler Çobançeşme Şehit Sedat Mekan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde de Üniversiteye giriş sınavı heyecan yaşandı.

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testi (AYT) başladı. Bahçelievler’de Üniversiteye giriş sınavlarında öğrenciler sınavda ter dökerken, veliler ise dışarıda çocuklarını bekledi… 

  Üniversiteye giriş sınavı YKS’nın ikinci oturumu AYT ve üçüncü oturumu Yabancı Dil Testi (YDT) bugün gerçekleştiriliyor. İstanbul’da sabah erken saatlerden itibaren okullara gelen öğrenciler, sınav salonlarına alındı. AYT oturumu saat 10.15’te başladı, YDT ise saat 15.30’da gerçekleştirilecek.

  Ülke genelinde olduğu gibi, Bahçelivler‘de de benzer bir heyecan yaşandı. Bahçelievler Çobançeşme Şehit Sedat Mekan Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde sınava giren Ahmet Emre Duman, “Dünkü sınav bence depremden dolayı kolaydı. Sınavın kolay olması yığılmaları artıracak, o yüzden bugün AYT’de iyi bir şeyler yapmamız lazım. Ben eşit ağırlık öğrencisi olarak matematiği iyi yapacağımı düşünüyorum. Diğer konulara da iyi çalıştığım için kendime güveniyorum. Hukuk okuyup savcı olmak istiyorum. Son 1 ay arkadaş grubumuzla kütüphanede sabahladık. Çok büyük emek verdik” dedi.

  Sınava giren Ece Erdoğdu, “Dünkü sınavda Türkçe konuları zordu. Matematikte süre yetmedi. AYT’nin de zor olacağını düşünüyorum. Ben psikoloji okumak istiyorum” şeklinde konuştu.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!