Bahçelievler’de Üniversite Tercih Destek Programı

0

İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak koordinatörlüğünde ve Bahçelievler Belediyesi’nin ev sahipliğinde üniversite tercihi yapacak öğrenciler için ‘Tercih Destek Programı 2023’ başladı. Program kapsamında uzman isimler öğrencilerle bir araya gelecek ve tercihlerinde yardımcı olacak. Programa 400’den fazla öğrenci katıldı ve gün boyunca alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı programda, öğrenciler merak ettikleri soruları sorabilecekler

İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak koordinatörlüğünde ve  Bahçelievler Belediyesi’nin ev sahipliğinde üniversite tercihi yapacak öğrenciler için ‘Tercih Destek Programı 2023’ başladı.

Bahçelievler Kongre Merkezi ve Nikah Sarayı’nda bu yıl 3’üncüsü düzenlenen programa 400 fazla öğrenci katıldı. Gün boyu alanında uzman isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı programda, üniversite adayları merak ettikleri tüm soruları sorabilecekleri birebir danışmanlık alma imkanı da bulacak.

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ‘Bu sene Bahçelievler Belediyesi’nin ev sahipliğinde 3’üncüsü düzenlenen ‘önce öğrenci’ programı ile öğrencilerimize üniversite tercihlerinde yardımcı olmayı hedefliyoruz. Program kapsamında çeşitli bölümlerden hocalarımız, bakanlarımız, Cumhurbaşkanlığı Stratejik Daire Başkanı, Türk Hava Yolları Stratejik Daire Başkanı gibi konuklarımız öğrenci arkadaşlarımızla bir araya gelecek. Liseyi bitirip üniversite tercihleri sırasında ne gibi durumlara dikkat edilmesi gerektiğini anlatacağız. Önemli olanın yeteneklerinin, hayal ve isteklerinin hangi meslekte birleşebileceğini fark etmeleridir. Hayallerini gerçekleştirirken, yanlış yollarda kaybolmamaları için buradaki 7 salonda uzman kişiler tarafından bilgiler verilecek, mentörler ve psikolojik danışmanlarla tercihlerini doğru yapmaları için eğitimler verilecek. 2 gün boyunca arkadaşlarımızla birlikte burada olacağız. Vekilimiz Rümeysa Kadak’a da teşekkürlerimi iletiyorum; onun gayretleri sayesinde bir aradayız? dedi.

Programın Genel Koordinatörü İstanbul Milletvekili Rümeysa Kadak ise ‘Sevdiği işi yapan insan hiç yorulmaz, yorulsa da hissetmez. Sizin de sevdiğiniz işi bulmanız amacıyla 3 senedir bu programı düzenliyoruz. Bu programı yapmamızın temel motivasyonu sizsiniz. Bizim için bir kişinin dahi hayatına dokunmak, tanımadığımız bir kişinin bile hayatında kalıcı bir olumlu değişikliğe sebebiyet vermek bizim için çok kıymetli. O yüzden gece gündüz denemeden çalışıyoruz’ diye konuştu.

Programa katılan ve bu yıl üniversite tercihi yapacak 19 yaşındaki Emre Acar da ‘Gastronomi ve mutfak sanatları bölümünü istiyorum. Kendi iş yerimi açmak gibi güzel hedeflerim var. Önce öğrenci programı ile buluşmam da geçen yıl ablam programa katılıp çok memnun olmuştu. Biz de bu sene fırsatı kaçırmamak için erkenden başvuru yapmıştık. Puanım istediğim bölüme gedebileceğim nitelikte, bu yüzden gayet mutluyum. Her şeyin hayırlısını diliyorum’ ifadelerini kullandı.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!