Başkana çağrı: Muhtarlıklar, halkın ilk kapısıdır…

0

Diş hekimi Dr. Hüseyin Özkahraman Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ile Şirinevler Mahalle Muhtarı İbrahim Güzel arasındaki gerilim ile ilgili on2aybahcelievler.com haber sitesine bir açıklamada bulundu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nu ağırladığı gerekçesi ile Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ile Şirinevler Mahalle Muhtarı İbrahim Güzel arasında yaşanan gerilimden dolayı bir açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler önceki dönem ilçe başkanı, Diş hekimi Dr. Hüseyin Özkahraman Bahçelievler Belediye Başkanına bir çağrıda bulundu…

Muhtarlıklar yerel yönetimlerin halkla iletişiminde ilk kapısıdır, diyen Diş hekimi Dr. Hüseyin Özkahraman şunları söyledi:

Sizler gibi seçimli demokrasilerde muhtarlar da yöre yada mahalle halkı tarafından seçilirler.

O mahallede oturanlar mahallesinde merkezi yada yerel yönetimlere ulaşamadıkları zaman mahalle muhtarıyla muhatap olurlar.Halkla iletişimde gösterdikleri samimi duygularıyla sevilir ve sayılırlar.

O kadar benimsenirler ki tekrardan arka arkaya seçildikleri görülür.

Şu yada bu nedenle muhtarlara karşı ne merkezi idare nede belediyeler onları huzursuz edecek bir davranışta bulunmamalıdırlar.

Muhtarlık binaları halkındır ve halka rağmen yerinden edilmemelidir. Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Ekrem İmamoğlu Şirinevler meydanı ile yaptığı çalışmaları Şirinevler Meydanı’nda toplanan kalabalığa anlattıktan sonra CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik’i yanına alarak Şirinevler Mahalle Muhtarı İbrahim Güzel’i ziyaret etmesi sizi bu kadar şaşırtmamalı. Ayrıca politik görüşünüz ne olursa olsun o gün ilçemize konuk olan sayın Ekrem İmamoğlu’nu karşılayıp belediyenize bir kahvenizi içmeye davet etseydiniz ne güzel olurdu değil mi?

Bir seçmen bir hekim olarak sizden bunu beklemek benim en doğal hakkım olduğunu düşünüyorum.

Sayın Hakan Bey, Şirinevler Muhtarına karşı bu tutumunuzu değiştirmenizi sizden talep ediyorum.

Bu gün CHP Bahçelievler İlçe Yöneticileri Nadiye Doğan,Münür Daştan ve eski DSP Bahçelievler ilçe başkanı Zafer Kaptan ile birlikte kıymetli üyemiz Nuray Toksoy arkadaşlarımızla Şirinevler Mahallesi muhtarlığını ziyaret ederek Mahalle Muhtarı İbrahim Güzel’in yanında olacağımızı ve her daim destekleyeceğimizi bildirdik.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!