Biri babasını kaybetti, diğeri ağır yaralandı

0

İstanbul Valiliği, 63 kişinin yaralandığı bir kişinin öldüğü, İsrail Başkonsolosluğu önündeki gösterilere ilişkin bir açıklama yaptı.

İstanbul Valiliği, İsrail’in Gazzeli sivillere yönelik bombardımanlarını protesto etmek amacıyla İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde toplanan gruptan bir kişinin kalp krizi geçirerek vefat ettiği, çıkan olaylarda 43’ü polis 63 kişinin de yaralandığını bildirildi.

Biri babasını kaybetti, diğeri ağır yaralandı

Protesto gösterisi sırasında olay yerinde bulunan Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Nuri Tüfekçi‘nin babası 1958 doğumlu Eshabil Tüfekçi‘nin geçirdiği kalp krizi sonucu hastaneye kaldırıldığı, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadığı açıklandı. Olaylarda ayrıca 43’ü polis toplam 63 vatandaş yaralandı. Yaralıların arasında, Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Teşkilatlanma Başkanı Osman Uçar da vardı. Osman Uçar’ın kaldırıldığı hastanede yüzüne dikiş atıldığı ve durumunun iyi olduğu bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada; İsrail’in İstanbul Başkonsolosluğu önünde, İsrail’in Gazzeli sivillere yönelik bombardımanlarını protesto etmek için toplanan vatandaşlardan bir grubun konsolosluk binasına girmek için harekete geçtiği, emniyet güçlerine, çevredeki binalara, konsolosluğa taşlı, sopalı, meşaleli ve havai fişekli saldırıda bulunduğu belirtildi.

Emniyet kuvvetlerinin de telafisi mümkün olmayacak olayların önüne geçebilmek için gruba müdahale ederek konsolosluk binasına girişleri engellediği, polis bariyerini aşarak emniyet güçlerine saldırdığı tespit edilen 5 kişinin gözaltına alındığı bilgisi verildi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!