CHP’de ilçe kongre heyecanı başladı

0

CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi, grup adına basından sorumlu Temel Polat, adaylığını açıklayan mevcut ilçe başkanı Özgür Çelik’e rakip mi oluyor…

Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler ilçe örgütünde 11 mahallede yapılan delege seçimlerinin ardından gözler ilçe başkanın kim olacağına çevrildi.

CHP Bahçelievler ilçe başkanı Özgür Çelik‘in 13 Ağustos 2023 Pazar günü yapılacak ilçe kongresinde, yönetim kurulu kararıyla tekrar aday olacağını ON2AY Gazetesi‘ne  yaptığı açıklamayla duyurmasının ardından kulisler tekrar hareketlendi.

DUAYENLER: TEMEL POLAT ADAY OLACAK

İlçe başkanı Özgür Çelik’in yerel seçimlerde belediye başkan adayı olma olasılığının yüksek olması üzerine, açıklanan genelge gereği ilçe başkanlığına aday olamayacağı konuşuluyor. Mahalle delege kongrelerinde ilçede birlik ve beraberliğin sağlanmasında öncülük yaparak, ilçe başkanı Özgür Çelik ve il başkan yardımcısı Gökmen Güneş‘in yanında olan CHP Bahçelievler ilçe örgütün duayenlerinden Musa Çulha,, Hüseyin Aydoğdu ve Mehmet Ali Acar‘ın Belediye Meclis Üyesi Temel Polat‘ı kongrede ilçe başkan adayı olması için ikna çalışmaları yaptığı konuşuluyor.

Kulislerde konuşulanların üzerine CHP Bahçelievler ilçe başkanlığına adı geçen

ON2AY Gazetesine özel açıklamalarda bulunarak, iddialara cevap verdi:

BAŞKANIM ÖZGÜR ÇELİK İLE HAREKET EDERİM

İlçemizin önde gelen siyasi tecrübeli abilerim kongrede aday olamam için bir teklifte bulundular. Benim için tabi ki gurur verici, yalnız beraber yol yürüdüğüm, saygı duyduğum ilçe başkanımın aday olduğunu açıklamasından sonra, benim aday olmam imkansız olmuştur. Siyaset büyüklerimin düşüncelerini ve teklifini başkanım Özgür Çelik ile paylaştım. Sizlerle beraberim, sizlerle beraber hareket etmek istiyorum. Sizler “ben olmuyorum, sen ol derseniz olurum” dedim. Ayrıca, kongreden sonra sizlerin belediye başkan adaylığı için istifa etmeniz durumda, atama ilçe başkanı da olmam dedim…

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!