CHP’li meclis üyelerinden can alıcı 2 önerge…

0

Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler Belediye Meclis Üyelerinden Nazife Aktaş, Yalçın Avcı ve Temel Polat Temmuz ayı meclis toplantısında Bahçelievler Belediye Meclis Başkanlığına çok önemli 2 soru önergesi verdi. Belediyenin vereceği cevaplar ise merak konusu.

Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler Belediye Meclis Üyelerinden Yalçın Avcı ve Temel Polat Temmuz ayı meclis toplantısında belediyenin ek bütçe talepleri ile ilgili soru önergesi verdi.

Bahçelievler Belediye Meclis Başkanlığına CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyelerinden Yalçın Avcı ve Temel Polat tarafından verilen yazılı önergede yer alan sorular:       

2023 yılı içinde ek bütçe, ek ödenek, ek borçlanma adı altında meclisimizin gündemine defalarca gelen bütçe sıkışıklığı konusu hakkında gerek pandemi, gerek deprem (doğal afetler) ve yanlış yönetimler tutumuyla belediyemizin bütçesi defalarca sıkıntıya sokulmuştur. Bu sıkıntılar hali hazırda görünür durumdayken:

  1. Yakın zamanda Babalar gününde yapılan Cengiz KURTOĞLU konseri için ne kadar ödeme yapılmıştır.
  2. 2022-2023 yılı Geçmiş dönemlerinde yapılan konserler için ne kadar ödemeler yapılmıştır.
  3. Liselere dağıtılan fakat amacı dışında liselilerin bırakın kullanmayı almayı bile mecburiyet hissederek zorla ellerine tutuşturulan ve bazı okullarda hatta dağıtılamayan göğsünde ve sırtında I <3 Bahçelievler, kollarında Hakan Bahadır yazılı tişört kaç adet basılmış hangi kritere göre dağıtılmış ne kadar ödeme yapılmıştır.
  4. Mevcut yönetim bütçe, ek bütçe ve ek ödenekler ile Bahçelievler Belediyesini 2024 yerel seçimlerine taşıyabilecek midir?

İLÇEDE AÇLIK SINIRI ALTINDA YAŞAMAYA MECBUR KALMIŞ AİLELER BULUNMAKTA…

Cumhuriyet Halk Partisi Bahçelievler Belediye Meclis Üyelerinden Nazife Aktaş ve Temel Polat Temmuz ayı meclis toplantısında ilçedeki ihtiyaç sahibi kişilere yapılması gereken sosyal yardımlarla ilgili soru önergesi verdi.   

Bahçelievler Belediye Meclis Başkanlığına CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyelerinden Nazife Aktaş ve Temel Polat tarafından verilen yazılı önergede yer alan sorular:       

İlçemiz nüfus olarak ülkenin en fazla yoğunluğa sahip ilçelerinden birisidir. Bu yoğunluğun sonuçlarından biride ne yazık ki ilçemizde sosyal yardım almaya ve açlık sınırı altında yaşamaya mecbur kalmış aileler bulunmaktadır.

Bu yardımlar; muhtaçlar, yoksul ve dar gelirliler, yoksul ve dar gelirli ailelerin üniversite eğitimi gören çocukları, engelliler, kimsesiz ve gelirsiz yaşlılar, afetzedeler, kronik hastalığı yüzünden çalışamayanlar, muhtaç şehit, gazi ve asker yakınları vb. olarak sosyal yardım yönetmeliklerinde açıklanmıştır. Yönetmeliklerde belirtilen maddelere istinaden

  1. İlçemizde sosyal yardım almak zorunda kalmış kaç aile veya muhtaç vardır?
  2. Belediyemizin bu kriterleri inceleyen gerekli sosyolog, sosyal yardım uzmanı vb. personeli var mıdır, bu yardımlar gerekli incelemelerden sonramı yapılmaktadır?
  3. Sosyal yardım yapılması için aranan kriterler nelerdir?

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!