Çocuk Atletizm Şenliği düzenlendi

0

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın ev sahipliğinde Bahçelievler Belediyesi ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun ortaklaşa düzenlediği ‘Çocuk Atletizm Şenliği’, Bahçelievler Yenibosna İl Özel İdare Stadyumu’nda gerçekleştirildi.

Organizasyona İstanbul Valisi Davut Gül, Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Yasin Taş, Bahçelievler Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe, Ak Parti İstanbul Milletvekili Oğuz Üçüncü, Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır katıldı. 8-12 yaş arası yaklaşık 2 bin çocuğun yer aldığı şenlikte kurulan parkurlarda çocukların atletizme yatkınlığı ölçülerek gerekli yönlendirmeler yapılması ve çocukları sporla tanıştırmak hedeflendi.

Çocuklar için güzel ve gelecekleri için faydalı bir organizasyon olduğunu ifade eden Atletizm Federasyonu Asbaşkanı Mustafa Yasin Taş ise şöyle konuştu:

“Bu tip organizasyonlarla çocuklarımıza temas edebiliyoruz. Bugün bin 700’e yakın sporcu geldi. Buradaki ortamı gördüler. Ebeveynleri de gördü. Çok güzel ve gelecekleri için faydalı bir organizasyonda yer aldılar. Bu tecrübeleri değerlendirerek, bir sonraki aşamada artık profesyonel olarak düşünebilirler. Burada bulunun tüm çocuklar belki profesyonel olmayacaktır ama sporu seven bir kitle yetişecek. Buradan 2-3 tane bile şampiyon çıksa bize yeterli. Atletizm Federasyonu olarak organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.”

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!