Göz yaşlarıyla toprağa verildiler…

0

Sivas-İstanbul seferini yaparken Yozgat’ta şarampole düşen yolcu otobüsünde hayatını kaybeden Hakan Hasgül, eşi Züleyha ve çocukları Eymen Kadir Yenibosna Merkez Camii’nde cenaze töreninin ardından toprağa verildi. Bahçelievler Spor Kulübü Futbol Şube Sorumlusu rahmetli Hakan Hasgül, Bahçelievler halkının yakından tanıdığı, eski Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Yakup Dalkılıç’ın da yakın akrabası olduğu bildirildi.

Tatil için gittikleri Sivas’tan otobüsle İstanbul’a dönmek için yola çıkan Hakan Hasgül, eşi Züleyha Hasgül ve 6 yaşındaki çocukları Eymen Kadir Hasgül, Yozgat’ın Sorgun ilçesinde içinde bulundukları yolcu otobüsünün şarampole düşmesi sonucu hayatını kaybetti. Hasgül ailesinin aynı otobüste bulunan iki çocuğu da yaralandı.

Son yolculuklarında Bahçelievler halkı yalnız bırakmadı. Kazada ölen anne, baba ve çocukları için bugün öğlen Yenibosna Merkez Camii’nde cenaze töreni düzenlendi. Kılınan cenaze namazının ardından gözyaşlarıyla uğurlanan aile bireyleri Kayabaşı Mezarlığı’nda toprağa verildi. Ailenin büyük çocukları gözyaşlarına engel olamadı.

ARACINI SATTI EV ALDI

Merhumun arkadaşı Erol Kuş, Hakan Hasgül’ün 15 günlüğüne memleketine gittiğini belirterek, şunları söyledi:

– Aracıyla gitti. Orada aracına bir müşteri çıktı. Karşılığında ev aldı. Her yaz gelip kalırım niyetiyle arabayı verdi. Uçakla gelmeye çalıştılar ama 1 haftalık biletler dolu olduğu için trenle gelmeye karar verdi. Tren garına gitti, orada da bilet bulamayınca otogardan pazar günü akşamı için bilet aldı.

OĞLUNU ANTRENMANI OLDUĞU İÇİN ERKEN GÖNDERDİ

– İstanbul’a dönmek üzere ailesiyle otobüsle yola çıktı. Olaydan iki gün önce oğlunu basketbol antrenmanları olduğu için erken gönderdi. Kardeşimiz oraya tatil amaçlı gitti. Giderken de bir kaza atlattı. Takdir böyleymiş. Allah rahmet eylesin. Semtimizin çok sevdiği bir arkadaştı. 

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!