İmamoğlu’ndan dikkat çeken seçim mesaj: Bunu herkes bilsin

0

CHP’ye yönelik “değişim” çağrısıyla gündemde olan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dikkat çeken bir seçim mesajı verdi. İmamoğlu, “Vatandaşımızla yüzleşeceğiz. Yaptığımız eksikliklerden dolayı onlardan özür dileyeceğiz. Unutmayınız buradaki kardeşiniz asla vazgeçmeyen bir kardeşiniz. Bunu herkes bilsin” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB), bu yıl çiftçilere vereceği yaklaşık 10 milyon kışlık sebze fidesinin dağıtımı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımıyla başlatıldı.

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Gökhan Günaydın’ın da katıldığı Çatalca’da düzenlenen fide dağıtım töreninde konuşan İmamoğlu’ndan dikkat çeken bir seçim mesajı geldi.

İmamoğlu “Aslında siz fırsat verdiğinizde İstanbul’un da tarımla ne kadar değerli işler yapabileceğini, İstanbul’un bu ürettiği sahalardan evine, mutfağına daha ucuz gıda temininin var olacağını, yine aynı şekilde İstanbullunun moralini arttıracak şekilde gıda güvenliği açısından da hem güvenli hem lezzetli gıdayla buluşabileceğini biz insanlarımıza ispat ettik” dedi.

“HER ŞEYİ BEN BİLİRİM DEMİYORUZ”

Çiftçiyi desteklemeye devam edeceklerini söyleyen İmamoğlu, şu ifadeleri kullandı:

-Doğru işler yapmaya devam edeceğiz. Yapılmayan işleri başlatmaya ve insanlarımızın ihmal edilen ihtiyaçlarını karşılamaya devam edeceğiz. Biz niçin bunları başarıyoruz biliyor musunuz? Tek farkımız var. ‘Her şeyi ben bilirim’ demiyoruz. Bilen insanlarla çalışıyoruz.

-Köylüyü dinliyoruz. Çiftçiyi dinliyoruz. Bu kürsüler. Vatandaşın derdini dile getirme kürsüleridir. Vatandaşa hak bildirme kürsüleri değildir. Onun için; bizim eksiğimiz olacak. Bazen unuttuklarımız olacak.

-Bunu çekinmeden en güçlü şekilde toplumun ve belli kesimlerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri çıkacak bu kürsüden dile getirecek.

-Biz de vatandaşa hizmet etmekle sorumlu olan yöneticiler olarak onların saygıyla karşılayacağız. Ve onların ihtiyaçlarını giderme konusunda elimizde hangi imkanlar var ise onlara sunacağız.

“İSTANBUL SEÇİMLERİNİ KAZANACAĞIZ”

İmamoğlu şu mesajı verdi:

-İyi niyet temelli, bu ahlak temelli, bu şeffaflığı, bu katılımcılığı biz yapmaya devam edeceğiz. Bunu yaptıkça da; eksiğimiz olabilir, hatalarımız olabilir, bazı yanlışlar yapmış olabiliriz. Ama o yanlışlarımızı da gidereceğiz.

-Halkımızı memnun etmeye devam edeceğiz. Göreceksiniz, umutla ayağa kalkın; biz hem bundan sonraki İstanbul seçimlerini hem de İstanbul’un ilçe seçimlerini kazanmaya devam edeceğiz.

-Bununla yetinmeyeceğiz. Ülkemizin makus talihini yenemediğimiz bu seçimde,  bir sonraki seçimde yenme konusunda da kararlı çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın.

-Dolayısıyla yılmak yok, yolumuza devam edeceğiz. Ama vatandaşımızla yüzleşeceğiz. Yaptığımız eksikliklerden dolayı onlardan özür dileyeceğiz. Onlarla dertleşeceğiz, konuşacağız.

-İşte buradaki gibi eleştirileri alıp baş tacı edeceğiz. Önümüze,  vatandaşlarımızın dilek ve tavsiyeleriyle bakacağız.

-Ve milletin hizmet alması için bu millete ait milletin iktidarlarının kurulması için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Unutmayınız buradaki kardeşiniz asla vazgeçmeyen bir kardeşiniz. Bunu herkes bilsin.
“HÜKÜMETİN YARATTIĞI ORTAMIN CEREMESİNİ ÇEKİYORUZ”

Türkiye’nin yaşadığı ekonomik krize dikkat çeken İmamoğlu “Bütün bu yaşananlar, bir gecede, talihsiz olarak milletin başına gelmiyor. Geçmiş dönemde yapılan hatalar, yürütülen yanlış ekonomi politikaları, özellikle bilimsellikten, teknikten ve hiçbir şekilde ortak akıldan faydalanmayan, ‘Her şeyi ben bilirim’ aklıyla hareket eden hükümetin bugün yarattığı ortamın ceremesini çekiyoruz” dedi.

Yaşanan sorunlara sadece hükümet gözünden bakan bir yönetim olmadıklarını belirten İmamoğlu, “Evet; ekonominin sorumlusu, bir ülkenin hükümetidir. Gerçekten bir ülkede bir ekonomik kriz varsa, insanlar sıkıntıdaysa, bunun net olarak sorumlusu o ülkenin ekonomisini yöneten hükümettir. Ama biz, ‘Yerel yönetim olarak ne yapabiliriz? İnsanlarımıza nasıl destek olabiliriz? Yoksulluğu nasıl azaltabiliriz? Üreten insanlara nasıl katkı sunarız’ diye, büyük çaba içerisinde olduk” dedi.

TÜİK VERİLERİNE DİKKAT ÇEKTİ

Fide dağıtımına 2020 yılında pandemi döneminde başladıklarını belirten İmamoğlu, yaptıkları çalışmalarla; tarım, balıkçılık ve arıcılık sektörlerinde üretim yapan insanların sayısını artırdıklarını vurguladı.

İmamoğlu, yaşanan durumun TÜİK raporlarına da yansıdığını ifade ederek “TÜİK verilerine göre, göreve geldiğimizden bu yana İstanbul’da tarım yapılan alan tam 50 bin dekar büyüdü” dedi.

GÜNAYDIN’A TEŞEKKÜR ETTİ

İmamoğlu, katılımcılar arasında bulunan TBMM CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın’a da İstanbul’da tarımsal üretim sürecinin artırılmasına dönük çalışmalardan dolayı teşekkürlerini sundu.

Günaydın ise, “Türkiye, gıda enflasyonunda dünya şampiyonu olmayı hak eden bir memleket değil. Yerel yönetimler, merkezi hükümet görevini yaparsa, Türkiye yeniden dünyanın en önemli tarım üreticisi ülkelerinden birisi olur” dedi.

ÇATALCALI ÇİFTÇİLER: “BAŞKANIMIZ OLMASA, ÇİFTÇİLİĞİ BIRAKACAKTIK”

Sahneye, Çatalcalı üreticileri temsilen davet edilen Yusuf Aktaş ve Devlet Kaçkın da görüşlerini ile getirdi. İBB’nin tarımsal desteklerini çiftçiliği bırakmaya karar verdiği bir dönemde geldiğini belirten Aktaş, “Başkanımız olmasa, bırakacaktık. Gelen bu desteğe sarıldık. Bu yaşta biz tarım yapmaya çalışıyoruz” dedi.

DEPREM BÖLGESİ UNUTULMADI

İBB, 2020 yılından bu yana tarım, balıkçılık ve arıcılık alanlarında verdiği ücretsiz desteklerle, kentin 693 olan üretici sayısının 8 bin 226 kişiye ulaşmasını sağladı.

6 Şubat Kahramanmaraş merkezli depremlerde Hatay ilinde depremden zarar gören çiftçilere de bin 500 torba silajlık mısır tohumu, 200 bin hıyar tohumu, 400 bin kabak tohumu, 400 bin kavun tohumu ile 390 ton büyükbaş hayvan yemi desteği verildi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!