KONU: MALATYA…

0

Gazeteci Bayram Kırtaş ve Eşref Eker’in de katıldığı Malatyalıların sohbetinde yine Malatyalı Bahçelievler Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe konuktu.

Türk siyasetinin duayenleri, hayır sever iş insanları Bahçelievler Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe’yi ağırladı. Geldiği günden bugüne Bahçelievler halkın sevgisini kazanan ilçe kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe‘ye ON2AY Gazetesi Genel Danışmanı Bayram Kırtaş ve Yayın Kurulu Üyesi Eşref Eker eşlik etti.

Görüşmenin ev sahipliğini, yerel ve ulusal çalışmaları ile Türk siyasetinde iz bırakan, belediyeciliğin unutulmaz isimlerinden, 1984-1989 Bakırköy Belediye Başkanı ve 19. Dönem İstanbul Milletvekili, iş insanı Dr. Kemal Naci Ekşi yaptı.

Dr. K. Naci Ekşi’nin Yenibosna’daki ofisinde gerçekleşen görüşmeye Türk siyasetin duayenlerinden, 1977-1980 yılları arasında İstanbul Avcılar Belediye Başkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi SHP’den 17. Dönem İstanbul Milletvekilliği, TBMM Başkanlık Divanı İdare Amirliği ve Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanlığı yapan Yüksel Çengel ve en uzun belediye meclis üyeliği unvanını elinde bulunduran ünlü siyasetçi Ercihan Ekşi katıldı.

Sıcak ve samimi bir ortamda geçen toplantıda öne çıkan Malatya oldu. Görüşmenin özel konuğu Bahçelievler Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe başta olmak üzere, Yüksel Çengel, Ercihan Ekşi ve kardeşi Dr. K. Naci Ekşi’nin de Malatyalı olması sebebiyle sohbetin büyük kısmı Malatya oldu. Malatya’da meydana gelen depremlerin yarattığı acılardan Malatyaspor’a kadar her şey konuşuldu. Esperilerin havada uçuştuğu sohbette Bahçelievler ilçesinin Bakırköy’den ayrılışından, günümüze kadar gelen siyaset ve belediyecilik konuşuldu. Gazeteci Bayram Kırtaş ve Eşref Eker’in soruları üzerine efsane siyasetçilerin başlarından geçen ilginç olayları da anlatmaları toplantıya renk kattı.  

Uzun bir görüşmenin sonunda Dr. Kemal Naci Ekşi, ilçe kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe’ye imzalı kitabını hediye etti.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!