Maaş zammını protesto etmek için yarın iş bırakacak çağrısı

0

Sağlık çalışanları, memur maaşı zammını protesto etmek için yarın bir günlük iş bırakma eylemi yapacak. Türk Eğitim-Sen Bahçelievler İlçe Başkanlığından da açıklama geldi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından dün açıklanan son verilere göre haziran ayında enflasyon yüzde 3,92 olurken 6 aylık enflasyon ise yüzde 19,77 olarak gerçekleşti.  AK Parti memur maaşlarına enflasyon farkı olarak yüzde 17,55 ve seyyanen 8 bin 77 lira  zam yapılması için TBMM’ye kanun teklifi verdi.

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı Genel Sağlık-İş Sendikası, söz konusu zammı protesto etmek için yarın ülke genelinde iş bırakma eylemi yapma kararı aldı. Genel Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanı Derya Uğur, bugün yaptığı açıklamada, diğer sendikaları da eyleme davet etti.

– Genel Sağlık-İş olarak, acil hastalar, diyaliz hastaları, gebeler, kanser hastaları, yoğun bakım hastalarının bakımı aksamayacak sağlık hizmeti verilecek şekilde, ülke genelinde bir günlük iş bırakma eylemleri yapacağımızı buradan duyuruyoruz.

SENDİKALARI DAVET EDİYORUZ

– Konfederasyonumuz Birleşik Kamu-İş’in de desteğiyle yine sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda örgütlü HEP-SEN ile birlikte karar alarak, 7 Temmuz 2023 tarihinde tüm yurt genelinde bir gün iş bırakıyoruz.

– Açlığı, sefaleti, adaletsizliği içine sindiremeyen tüm kamu emekçilerini ve örgütlerini; özellikle rengi sarı olmayan, sağlık ve sosyal hizmet iş kolunda örgütlü sendikaları iş bırakma eylemine katılmaya davet ediyoruz. Yarınlar direnen, mücadele eden kamu emekçilerinin olacak.

TÜRK EĞİTİM-SEN AKSARAY METRO İSTASYON MEYDANINDA

Türk Eğitim-Sen Bahçelievler İlçe Başkanı Esra Gürler yaptığı yazılı açıklamada üyelerine çağrıda bulundu.

Yarın Aksaray Metro istasyon meydanında olacaklarını söyleyen Türk Eğitim-Sen Bahçelievler İlçe Başkanı Esra Gürler şunları söyledi:

Değerli üyemiz;

7 Temmuz 2023 cuma (bugün) memur maaşlarıyla ilgili TBMM de görüşmelerin başladığında bizde Türk Eğitim Sen olarak taleplerimizi haykırmak için yarın Saat 12.00 de Aksaray Metro istasyon meydanında olacağız. Omuz omuza mücadeleye sen de katıl!..

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!