Muhtarlar şehidini unutmadı…

0

15 Temmuz ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ nedeni ile 15 Temmuz Şehit Muhtar Mete Sertbaş dualar ile anıldı.

15 Temmuz ‘Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Bahçelievler’de de çeşitli etkinliklerle kutlandı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı, 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Üsküdar Türk Telekom binası önünde şehit düşen Mesai arkadaşımız Acıbadem Mahallesi’nin şehit Muhtarı Mete Sertbaş’ı anma programı düzenledi.

Şehit Muhtar Mete Sertbaş’ın Karacaaahmet Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma programına Şehit Muhtarın Eşi Rahşan Sertbaş, İBB Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanı Yavuz Saltık, Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Selami Aykut ve Yöneticileri, Muhtar STK Başkanları, Sertbaş’ın yakınları, muhtarlar, sevenleri ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlamı ve önemi ile ilgili Tüm İstanbul Muhtarlar Federasyonu Başkanı Selami Aykut bir açıklama yaptı:
15 Temmuz hain darbe girişiminde Mahallesinde bulunan Türk Telekom binası önünde şehit edilen Acıbadem Mahalle Muhtarımız Mete Sertbaş’ın İsmin Türktelekom Şehit Mete Sertbaş ismi verilmesi için TÜMFED Adına dilekçe verdik,biz TÜMFED Ailesini olarak Şehit Muhtarımız Eşi,evlatları ve ailesinin her daim yanındayız.
 Bugün hakkın rahmetine kavuşan Ataşehir Muhtarımız Ali Rıza Saraçoğlu  muhtarımızı, pandemide ve depremde hakkın rahmetine kavuşan tüm muhtarlarımızı ve bütün şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyor, gazilerimize de Allah’tan sağlık ve uzun ömürler diliyorum.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!