Muhtarlara zeytin dalımı?

0

Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ın mahalle muhtarlarıyla yaşadığı olumsuzlukları sağır sultan bile duydu. Bazı muhtarla olan kavga sadece karakolda bitmedi.

Zafer Mahallesi Muhtarı Ahmet Reyhan ile afiş tartışmasıyla başlayan gerginlik, Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Süleyman Çiçek ile devam etti.

Cumhuriyet mahallesinde bir müteahhitin plansız bina yıkımında çıkan olayı yerinde incelemek üzere gelen Başkan Hakan Bahadır‘ın kulağına söylediği sözler üzerine sert bir şekilde tepki alan muhtar Süleyman Çiçek fiziksel tepki gösterdi. Olay üzerine ilçe Kaymakamı Dr. Mehmet Boztepe‘nin kavganın büyümesini önlediği belirtildi.

Son dönemde de Başkan Hakan Bahadır, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu muhtarlıkta ağırladı gerekçesiyle Şirinevler Mahalle Muhtarı İbrahim Güzel’i Fetih Parkı içinde bulunan muhtarlık binasından çıkardı. Muhtar İbrahim Güzel’in ağır açıklamaları olayı mahkemeye taşıdı.

Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ın muhtarlarla yaşadığı sorunlardan dolayı ilçe mahalle muhtarlarının belediyenin programlarına katılmama kararı aldıkları iddia ediliyor.

Yaşananlarla ilgili toplumdan tepki alan Başkan Hakan Bahadır’ın geri adım atarak, muhtarlara zeytin dalı uzatacağı söyleniyor.

Belediye Başkan Yardımcısı Ayhan Kalkan’ın aracılık yapıp, Cumhuriyet Mahalle Muhtarı ile Hakan Bahadır ile bir araya getirerek, buzları erittiği söyleniyor.

Cumhuriyet Mahallesi Muhtarı Sülayman Çiçek’in eşiyle makamında ziyaret ettiği Hakan Bahadır, sosyal medya hesabından paylaştığı hatıra fotoğrafı ile şunları yazdı: “Cumhuriyet Mahallesi Muhtarımız Süleyman Çiçek misafirimizdi. Değerli Muhtarımıza ziyareti için teşekkür eder, çalışmalarında kolaylıklar dilerim” dedi.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!