Özgür Çelik adaylığını açıklıyor…

0

CHP İstanbul İl Başkan Adaylığı için Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve İstanbul İlçe başkanları Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik’i istiyor. Özgür Çelik’in ise 23 Eylül 2023 Cumartesi (yarın) basın açıklamasıyla adaylığını duyuracağı konuşuluyor.

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Kongresi yaklaştıkça adaylar netleşiyor. Birçok ismin konuşulduğu adaylar arasında, son virajda en genç iki isim öne çıkıyor. Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik ve İBB Büyükşehir Meclis üyesi Selçuk Sarıyar ikilisi arasında yarışa girileceği görülüyor.

8 Ekim’de yapılacak CHP İstanbul il kongresinde bir isim üzerinde anlaşmanın zor olduğu ifade edilse de, CHP lideri Kılıçdaroğlu‘nun geçen hafta 39 ilçe başkanıyla yaptığı toplantıda, “il başkan adayına, ilçe başkanları karar versin” görüşünün öne çıktığı belirtiliyor. Ayrıca, Çelik’i hem Ekrem İmamoğlu‘nun, hem de CHP İstanbul Milletvekili Erdoğan Toprak‘ın desteklediği kaydediliyor. Bu kadar talebin üzerine, ON2AY Gazetesi’nin yayın bölgesinden CHP Bahçelievler İlçe Başkanı Özgür Çelik 23 Ekim 2023 Cumartesi (yarın) basın açıklamasıyla adaylığını açıklayacağı konuşuluyor.

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!