Patlamanın yaşandığı binadan eşyalar alınıyor

0

Şirinevler’de 28 Eylül’de doğalgaz patlaması sonucu 3 kişinin hayatını kaybettiği binada ev sahipleri eşyalarını almaya başladı. Binanın kısa süre içinde yıkılacağı öğrenildi.

Bahçelievler Şirinevler Mahallesi‘nde 28 Eylül’de ilk belirlemelere göre doğal gaz kaynaklı  patlama meydana geldi. Patlamada, 3 kişi hayatını kaybederken, 3 kişi de yaralandı. Olay sonrası binanın kısa sürede yıkılacağı söylenmişti.

Bugün sabah saatlerinde apartman sakinleri evlerindeki eşyaları boşaltmaya başladı. Bazı daire sakinleri ise eşyalarını götürecek yer bulamadıklarını belirterek yetkililerden kendilerine kalacak bir yer vermelerini istedi. Patlamanın yaşandığı 5 katlı binanın kısa süre içerisinde yıkılacağı öğrenildi.

“BİNA KENTSEL DÖNÜŞÜME GİRECEK” 

Patlamanın yaşandığı bina sakinlerinden Ümit Başçı, “Olay günü ben zaten evdeydim. İşe gidecektim hazırlık yapıyordum. Patlama esnasında engelli erkek kardeşim vardı. Olduktan hemen sonra onu aldım ve kaçtım. Binamız bu hale geldi. Yaşayacak yerimiz yok resmen sokaktayız diyebilirim. Akrabalarımızda kalıyoruz. İnanın eşyalarımızı almaya geldik, nereye götüreceğiz onu da bilmiyorum. Bina kentsel dönüşüme girecek. Daire bulamıyoruz dedi. 

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!