Türkiye eski Türkiye değil, milli takımımız da eski milli takım değil…

0

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele edecek, A Milli Takımımızın grubunu değerlendiren, Bahçelievlerli, TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyesi Haşim Taşkıran, “Türkiye eski Türkiye değil, milli takımımız da eski milli takım değil. Artı, Almanya’da deplasman olmayacak. Bu grubun da lider olacağız” dedi.

Bahçelievler, Bakırköy ve Güngören halkının yakından tanıdığı, Türkiye Futbol Federasyonu Dış İlişkiler Kurulu Üyesi Haşim Taşkıran, grup lideri olarak Almanya vizesini alan Türkiye A Milli Takımımız ile ilgili ON2AY Gazetesi‘ne önemli açıklamalarda bulundu.

GURUBUN EN İYİ TAKIMIYIZ; BİZ DEĞİL ONLAR BİZİ DÜŞÜNSÜN

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası‘nda (EURO 2024) mücadele edecek A Milli Futbol Takımı’nın rakipleri belli oldu. Grubu değerlendiren, TFF Dış İlişkiler Kurulu Üyesi Haşim Taşkıran, “Kimsenin endişesi olmasın, bu gruptan da lider çıkacağız. Adımızı son 16 turuna yazdıracağız. İtalya ile ev sahipliği yapacağımız Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2032)’de final oynayacağız, inşallah. Bu gurubun favorisi de biziz. Biz değil onlar bizi düşünsün. Avrupalılar futboldaki gücümüzü anlayacaklar. Şunu da bilsinler, Türkiye eski Türkiye değil, milli takımımız eski takım değil” şeklinde konuştu.

ALMANYA DEPLASMAN OLMAYACAK

Almanya’nın bir deplasman olmadığını ve maçların Dortmund’da oynayacağını hatırlatan Haşim Taşkıran, “Avrupa’nın en genç milli takımlarının başında geliyoruz. İlk defa guruplardan lider olarak çıkıp, lider apoleti ile turnuvaya katılıyoruz. Tekrarlıyorum, bu çocuklar bu gruptan da lider çıkacaklar. Almanya ve Avrupa’daki kardeşlerimiz mili takımımızı ve çocuklarımızı yalnız bırakmayacak. Dünyada en çok Türkiye cumhuriyeti vatandaşının yaşadığı Almanya’da ev sahibi gibi oynayacağız. Almanya başta olmak üzere  vatandaşlarımızın yoğun olarak yaşadığı Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre gibi ülkelerden de Milli Takımımızın maçlarına yoğun bir ilgi olacaktır. Büyük Türkiye, bu çocuklara güveniyor. Almanya’ya gurubunu lider olarak tamamlayarak gidiyoruz, bu gurubu da lider olarak tamamlayarak, 16 turuna yükseleceğiz” dedi.

İŞTE EURO 2024 GRUPLARI

A Grubu: Almanya, Macaristan, İskoçya, İsviçre.

B Grubu: İspanya, Arnavutluk, Hırvatistan, İtalya.

C Grubu: İngiltere, Danimarka, Slovenya, Sırbistan.

D Grubu: Fransa, Avusturya, Hollanda, Play Off A.

E Grubu: Belçika, Romanya, Slovakya, Play Off B.

F Grubu: Portekiz, TÜRKİYE, Çekya, Play Off C – (Gürcistan, Lüksemburg, Kazakistan, Yunanistan)

About Author

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: İçerik korunmaktadır !!